21

آوریل
2020

تخصیص ۵۰ میلیون دلار برای قرنطینه کامل کارگران خارجی کانادا

Posted By : کاناداهوم/ 150

تخصیص ۵۰ میلیون دلار برای قرنطینه کامل کارگران خارجی کانادا

۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

در راستای مبارزه با کرونا و حفظ سلامت شهروندان کانادا و کارگران خارجی، کانادا از اختصاص 50 میلیون دلار برای قرنطینه کامل نیروی کار خارجی خبر داده است. این بودجه 50 میلیون دلاری برای کمک به کارفرمایان در رعایت مقررات وضع شده و ماندن کارگران خارجی در قرنطینه دو هفته ای اختصاص داده شده است.
گفتنی است کارگران خارجی نیز مانند تمام مسافران جدیدی که وارد کانادا می شوند می بایست به محض اینکه پای خود را داخل خاک کانادا می گذارند خود را 14 روز قرنطینه کنند. دولت کانادا این شرایط و مقررات را همچنان سختگیرانه اجرا می کند. هر مسافری که از خارج از کانادا وارد کانادا می شود و فاقد علائم و جای اقامت مشخصی است مجبور است در هتل دو هفته قرنطینه شود.   
کارفرمایان موظف هستند اسکان، حمل و نقل، غذا و مواد بهداشتی کارگران را تهیه کنند. دولت کانادا نیز به ازای هر یک از کارگران خارجی موقت 1500 دلار در اختیار کارفرمایان قرار می دهد تا آنها این مقررات را به خوبی رعایت کنند و سلامت و بهداشت عمومی به خطر نیفتد. این مبلغ در صورتی پرداخت می شود که کارفرمایان بازه زمانی 14 روزه  یا هر دستور مربوط به سلامت و بهداشت را نقض نکرده باشند. این برنامه مادام که قانون قرنطینه اجرایی است در دستور کار دولت قرار خواهد داشت.
کارفرمایان و کارگرانی که این قوانین را رعایت نمی کنند به حبس، جزای نقدی یا هر دو مجازات محکوم خواهند شد. قبل از شیوع کروناویروس، بخش مواد غذایی با کمبود نیروی کار چشمگیری مواجه بود. همه ساله حدود 60 هزار کارگر خارجی در بخش کشاورزی کانادا استخدام می شوند و در عین حال 15000 موقعیت شغلی دیگر در این بخش خالی می ماند. مزارع میوه و سبزی و نیز تولیدی های ماهی، غذاهای دریایی و فراوری گوشت عمدتا به کارگران خارجی وابسته هستند.
کارگران خارجی شاغل در بخش کشاورزی کانادا حدود 60 درصد تمام افرادی را تشکیل می دهند که از طریق برنامه مهاجرتی اسکیدورکر موقت وارد کانادا می شوند. وزیر مهاجرت کانادا گفته است “کارگران خارجی موقت سال هاست که در تامین مواد غذایی ما نقشی کلیدی ایفا می کنند. ما با کارفرمایان بخش فراوری مواد غذایی و مزرعه داران همکاری می کنیم تا به کارگران مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند و در عین حال برنامه ها و مقررات مربوط به قرنطینه هم رعایت شود.”  
شاغل در این مشاغلید؟ در کانادا زودتر استخدام خواهید شد
کرونا در کانادا؛ جدیدترین اقدامات مهاجرتی کانادا

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

۱ اردیبهشت ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.