07

ژوئن
2020

تحصیل، کار و زندگی در کانادا؛ نظرتان چیست؟!

ارسال شده توسط :کاناداهوم/ 23

تحصیل، کار و زندگی در کانادا؛ نظرتان چیست؟!

۱۸ خرداد ۱۳۹۹

مقالات در

کانادا کشوری است محبوب و طی سال های اخیر همواره در بین برترین کشورها برای زندگی انتخاب شده است. بنابراین بسیاری از افراد سراسر جهان بنا به دلایل مختلف مهاجرت به کانادا را از جمله اهداف خود اعلام می کنند. به همین دلیل طی سال های اخیر رقابت بر سر اخذ اقامت دائم کانادا نفسگیر و سخت تر شده است.
چرا کانادا محبوب مهاجران است؟
شاید اغراق نباشد اگر کانادا را تنها کشوری بدانیم که بیش از ۸۰ مسیر مهاجرت دارد. متقاضیان می توانند از طریق انواع مسیرهای مهاجرتی شانس خود را برای دریافت اقامت دائم کانادا امتحان کنند؛ آنهایی که از پس شهریه های دانشگاه های کانادا بر می آیند یا توانایی اخذ بورسیه های تحصیلی کانادا را دارند مایل به ادامه تحصیل در کانادا هستند. در واقع کانادا با ارائه بهترین بسته های تحصیلی/آموزشی یکی از مقاصد تحصیلی محبوب برای دانشجویان خارجی است. اخیرا هم اعلام کرده است که دانشجویان خارجی می توانند در ترم پاییز ۲۰۲۰ تحصیلات خود را به صورت آنلاین شروع کنند و در عین حال واجد شرایط ویزای کاری پس از فارغ التحصیلی هم باشند. خلاصه آنکه اگر هدف اصلی تان اقامت دائم در کاناداست مسیر تحصیلی بهترین مسیر است.
اما سیستم مهاجرتی کانادا هم سیستمی منحصر به فرد است که بر پایه معیارهایی مهاجران را انتخاب می کند: سن، مهارت های زبانی (انگلیسی و فرانسه)، تحصیلات و سابقه کار. شما با تحصیل در کانادا شانس مهاجرت خود به کانادا را در سه تا از این معیارها افزایش می دهید: زبان، تحصیلات و سابقه کار. البته اکثر دانشجویان خارجی را هم جوانان تشکیل می دهند.
مزایای تحصیل در کانادا
شما با تحصیل در کانادا خود را وارد محیطی انگلیسی/فرانسه زبان می کنید و همین امر به خوگیری اقتصادی/اجتماعی شما در کانادا کمک می کند. با اخذ مدرک تحصیلی از بهترین دانشگاه های جهان هم در مسیر شغلی تان یک سر و گردن از بقیه جلوتر خواهید بود و هم در سیستم مهاجرت کانادا امتیازات بیشتری کسب خواهید کرد. خواه کسب اقامت دائم از طریق اکسپرس انتری را هدف خود قرار دهید یا برنامه مهاجرت استانی یا هر مسیر مهاجرت استانی و فدرال را، صرفا به کسب تجربه تحصیلی و کاری در کانادا امتیاز بیشتری نصیب خود خواهید کرد.
کار حین تحصیل در کانادا و پس از آن
یکی از جذابیت هایی که کانادا را منحصر به فرد می کند این است که دانشجویان خارجی می توانند حین تحصیل کار کنند و پس از تحصیل هم ویزای کاری پس از فارغ التحصیلی یا  Post-Graduation Work Permit (PGWP) دریافت کنند. در حالت کلی، ویزای کاری یا Study Permit به شما اجازه می دهد حین تحصیل تنها تا سقف ۲۰ ساعت در هفته کار کنید و البته طی تعطیلات تابستانی و زمستانی می توانند به طور تمام وقت کار کنید.
اقامت دائم کانادا بعد از تحصیل
مسیر تحصیلی که به اقامت دائم کانادا ختم می شود چیزی شبیه سناریوی زیر است:
احسان در دانشگاه معتبر کانادایی و در یک دوره ی دو ساله بیزنس تحصیل می کند. پس از تمام شدن درس، واجد شرایط ویزای سه ساله PGWP است. احسان سپس در یک شرکت تکنولوژی کانادایی به عنوان تحلیلگر بیزنس مشغول به کار می شود. پس از کسب یک سال سابقه کار تمام وقت واجد شرط سابقه کار در دسته مهاجرتی تجربه کانادایی اکسپرس انتری است. با این تفاصیل، احسان پس از ارائه پروفایل اکسپرس انتری خود دعوتنامه دریافت کرده و به هدف خود که همانا مهاجرت به کاناداست می رسد.
مواهب کرونا برای دانشجویان خارجی!
کرونا که آمد همه ی دنیا در کابوسی عجیب و خوابی زمستانی فرو رفت؛ اما راستش را بخواهید کرونا برای دانشجویان خارجی چندان هم بد نشد. چرا؟ همانطور که در بالا ذکر آن رفت، دانشجویان خارجی می توانند ترم پاییز ۲۰۲۰ را به صورت آنلاین شروع کنند. با اینکه کانادا چه الان که کرونایی است و چه قبل از کرونایی شدن یکی از مقرون به صرفه ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان خارجی بوده است اما به هر حال زندگی در کانادا خرج دارد. چه چیزی برای دانشجو بهتر از اینکه حد اقل زیر بار هزینه های زندگی نرود؟ تازه آن هم بی اینکه نگران اخذ ویزای کار پس از فارغ التحصیلی هم نباشد؟ اینگونه است که اداره مهاجرت و دولت فدرال کانادا در بحران کرونا هم با دانشجویان خارجی خیلی راه آمده و در حق آنها نرمی نشان داده اند.   
برای تحصیل در کانادا چقدر پول لازم است؟

۵
/
۵
(
۱

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

۱۸ خرداد ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.