18

آوریل
2019

بیشترین کاهش قیمت مسکن در میان ۱۱ شهر بزرگ کانادا مربوط به شهر کلگری بوده است

Posted By : کاناداهوم/ 284

با توجه به تجزیه و تحلیل منظم بازار املاک و مستغلات در ۱۱ بازار اصلی در کانادا، قیمت خانه های مناسب یک خانواده در منطقه شهری کلگری در ماه مارس ۲۰۱۹ برای نهمین ماه متوالی کاهش یافت.

شاخص قیمت مسکن بانک Teranet-National، قیمت خانه را براساس داده های جمع آوری شده از محل ثبت زمین های عمومی بررسی می کند و محدود به خانه هایی می شود که حداقل دو بار فروخته شده اند.

در حالی که قیمت ها در ماه مارس در بیشتر بازارهای ردیابی شده توسط این شاخص با کاهش همراه بوده است، اما در حال حاضر قیمت ها فقط در کلگری و ونکوور نسبت به یک سال پیش کاهش داشته است.

شاخص قیمت مسکن در کلگری در مقایسه با مارس ۲۰۱۸ به میزان ۲٫۸ درصد کاهش یافته در حالی که شاخص ونکوور حدود ۲٫۱ درصد کاهش داشته است.

این شاخص، قیمت های ژوئن ۲۰۰۵ را به عنوان پایه ای برای هر بازار در نظر می گیرد. قیمت ها در آن زمان امتیاز شاخص ۱۰۰ را تعیین کرده اند.

در کلگری، قیمت ها در ماه اکتبر ۲۰۱۴ به شاخص ۱۸۸٫۴ رسید. (یعنی ۸۸٫۴ درصد بیشتر از ژوئن ۲۰۰۵) در ماه مارس ۲۰۱۹، شاخص این شهر تا ۱۷۵٫۱ کاهش یافت.

این رقم یک کاهش ۷ درصدی از حد اوج را نشان می دهد، که بزرگ ترین افت در میان ۱۱ شهر بزرگ مورد مطالعه بوده است.

در همین حال، آخرین داده های هیات مدیره املاک و مستغلات کلگری در سال ۲۰۱۹ نشان می دهد که قیمت متوسط فروش خانه های مجزا در محدوده داخلی شهر در سال ۲۰۱۹ به ۴۵۹،۴۰۰ دلار می رسد، که در مقایسه با زمان مشابه درسال گذشته ۶٫۹ درصد کاهش داشته است.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.