12

مارس
2019

بهترین وضعیت شروع بازار کار کانادا در سال طی ۴ دهه گذشته

ارسال شده توسط :کاناداهوم/ 264

اقتصاد کانادا دومین دستاورد بزرگ شغلی خود را تجربه نمود به گونه ای که بازار کار کانادا را به نقطه ای روشن در کشاکش رکود اقتصادی تبدیل کرده است.

طبق گزارش اداره آمار کانادا در اتاوا، پس از ایجاد ۶۶،۸۰۰ موقعیت شغلی در ماه ژانویه، میزان استخدام ها در ماه فوریه نیز حدود ۵۵،۹۰۰ مورد افزایش داشته است. دستاوردهای شغلی در این دو ماه ابتدایی سال، بهترین شروع یک سال کاری از سال ۱۹۸۱ تاکنون بوده است. اقتصاد کانادا حدود ۲۹۰ هزار موقعیت شغلی جدید از ماه آگوست ایجاد نموده است که بیشترین میزان افزایش ۶ ماهه از اوایل سال ۲۰۰۰ بوده است.

داشتن بازار کاری قوی تر از آنچه که در پیش بینی ها آمده بود تنها چیزی است که موجب ایجاد آرامش در میان سیاستمداران طی ماه های اخیر شده است. این دلیلی کلیدی بر این است که چرا بانک مرکزی کانادا بر وجود رونق اقتصادی تاکید دارد و احتمالا موجب افزایش نرخ بهره خواهد شد.

دستاوردهای شغلی ماه های اخیر در بحبوحه تنش های موجود در بخش نفت، تضعیف بازارهای مسکن، بی ثباتی در بازارهای مالی جهانی و کاهش اعتماد مصرف کنندگان و صاحبان کسب و کار به دست آمده است. این در حالی است که اقتصاددانان ایجاد حدود ۱،۲۰۰ موقعیت شغلی را پیش بینی کرده بودند.

هفته گذشته، مرکز آمار کانادا اعلام کرد که اقتصاد کشور در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ تنها رشدی ۰٫۱ درصدی داشته است. بسیاری از اقتصاددانان انتظار دارند که در شش ماه نخست سال جاری و پیش از آغاز رشد در سال ۲۰۱۹، با کندی رشد بیشتری مواجه شوند.

افزایش موقعیت های شغلی کنونی بیشتر از آنکه در اثر کاهش نرخ بیکاری باشد، نشان دهنده رشد نیروی کار به دلیل افزایش نرخ مشارکت و افزایش رشد جمعیت طی چند سال گذشته می باشد. بخش عمده ای از افزایش جمعیت کانادا به علت ورود مهاجرین بین المللی جویای کار می باشد. در اقتصادی که بیش از نیم میلیون موقعیت کاری وجود دارد، به نظر می رسد که اکثر افراد شغلی دست و پا خواهند نمود.

نیروی کار در ماه فوریه به ۵۵،۱۰۰ نفر افزایش یافت و تاکنون در سال جاری به ۱۵۹،۰۰۰ نفر افزایش یافته است. حتی با وجود این دستاوردهای بازار کار، نرخ بیکاری همچنان در حد ۵٫۸ درصد ثابت باقی مانده است؛ چون تعداد افراد بیشتری در جستجوی کار هستند.

تجزیه و تحلیل ارقام نیز نشان داد که برآیند اختلافات با ۶۷،۴۰۰ مورد افزایش در مشاغل تمام وقت و ۱۱،۶۰۰ مورد کاهش مشاغل نیمه وقت، مثبت بوده است.

حتی وضعیت دستمزدها نیز بهبود یافته، و میانگین درآمد ساعتی سالانه در ماه فوریه از ۲ درصد ماه گذشته به ۲٫۳ درصد و حقوق کارکنان دائمی نیز از ۱٫۸ درصد ماه پیش به ۲٫۲ درصد افزایش داشته است.

تنها کاهش مشاهده شده مربوط به میزان کل ساعات کاری بوده که نسبت به فوریه سال گذشته ۰٫۱ درصد کاهش یافته است.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.