12

اکتبر
2020

بهبود نرخ اشتغال مهاجران کانادا در ماه سپتامبر

Posted By : کاناداهوم/ 100

بهبود نرخ اشتغال مهاجران کانادا در ماه سپتامبر

۲۰ مهر ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

تعداد مهاجرانی که در ماه سپتامبر به بازار کار کانادا پیوستند افزایش داشته است. طبق جدیدترین نظرسنجی از بازار کار کانادا که توسطStatistics Canada  منتشر شده است نرخ اشتغال کانادا در ماه سپتامبر 2.1 درصد افزایش داشته است. این در حالیست که نرخ اشتغال کانادا در ماه آگوست 1.4 بوده است. داده های این گزارش بین 13 تا 19 سپتامبر از بازار کار کانادا جمع آوری شده است. نرخ اشتغال در کانادا هم اکنون در محدوده ی 3.7 درصد نرخ پیشاکرونا قرار دارد. نرخ اشتغال در بخش های خدمات تغذیه، هتل و خرده فروشی ها همچنان کمتر از نرخ اشتغال سایر بخش های اقتصاد کاناداست.
نرخ اشتغال تازه واردترین مهاجران کانادا یعنی مهاجرانی که کمتر از 5 سال پیش به کانادا آمده اند با 63.6 درصد به سطح پیشاکرونا رسیده است. علت رشد کند نرخ اشتغال این دسته از مهاجران این است که از زمان اعمال محدودیت های سفر، تعداد اندکی از مهاجران جدید به کانادا رفته اند. نرخ اشتغال مهاجرانی که کمتر از پنج سال قبل به کانادا آمده اند افزایش 1.7 درصدی داشته است و در ماه سپتامبر به 57.8 درصد رسیده است. از سوی دیگر، نرخ اشتغال کارگران متولد کانادا با رشد 0.5 درصدی به 60 درصد رسیده است.  
در گزارش Statistics Canada نوشته شده است که مهاجرانی که ببش از پنج سال قبل به کانادا مهاجرت کرده اند، نسبت به مهاجرانی که اخیرا به کانادا آمده اند بیشتر در مشاغلی شاغل هستند که کمترین تاثیر را از کرونا گرفته اند؛ در این گزارش همچنین آمده است که مهاجران بیشتر در بخش های سلامت و درمان، مددکاری، امور مالی، بیمه، املاک و اجاره خانه اشتغال دارند. گفتنی است Statistics Canada در گزارشی دیگر دریافته که مهاجران جدیدالورود به احتمال بیشتری در ماه مارس و آوریل شغل خود را از دست داده اند چرا که بازار از شغل کم مزدشان اشباع شده است. علاوه بر این، مهاجرانی که جدیدالورود هستند به تازگی شغل پیدا کرده اند و کارمندان تازه وارد هم بیشتر در معرض تعدیل نیرو قرار می گیرند.
نرخ بیکاری کانادا و آمریکا یکسان است
وقتی نرخ بیکاری کانادا را با نرخ بیکاری آمریکا مقایسه می کنیم می بینیم که در ماه سپتامبر نرخ بیکاری هر دو کشور همسایه با 7.9 درصد برابر بوده است. نرخ بیکاری کانادا در ماه سپتامبر همچنان 3.3 درصد بالاتر از نرخ بیکاری قبل از کرونا بوده است. نرخ بیکاری آمریکا 4.4 درصد بالاتر از زمانی است که خبری از کرونا نبود. سپتامبری که پشت سر گذاشتیم نرخ اشتغال کانادا بیشتر از نرخ اشتغال آمریکا بود. نرخ اشتغال عبارت است از تعداد افراد شاغل به عنوان درصدی از جمعیت فعال در سن کار یک کشور. نرخ اشتغال کانادا در ماه سپتامبر با 59.7 درصد، 2.7 درصد کمتر از نرخ اشتغال ماه فوریه بوده است؛ از طرف دیگر نرخ اشتغال آمریکا با 56.6 درصد تنها 2 درصد کمتر از نرخ اشتغال ماه فوریه بوده است.  

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
کارگران هندی با مهارت بالا کانادا را به آمریکا ترجیح می دهند
مشارکت ۸۳ درصدی زنان ۲۵ تا ۵۴ ساله در بازار کار کانادا
کانادا با بحران کمبود نیروی کار روبروست!
برگ برنده مهاجران در بازار کار کانادا
افزایش اشتغال در کانادا در ماه دسامبر
کبک کانادا و فوریه ای با پایین ترین نرخ بیکاری
شاغل در این مشاغلید؟ در کانادا زودتر استخدام خواهید شد
وضع مهاجران در بازار کار کانادا چطور است؟
ماه ژوئن یک میلیون شغل در کانادا ایجاد شد!
کرونا با بازار کار کانادا چه کرد؟

۲۰ مهر ۱۳۹۹