11

ژوئن
2021

بزرگترین پذیرش اکسپرس انتری مختص PNP برگزار شد

Posted By : کاناداهوم/ 100

بزرگترین پذیرش اکسپرس انتری مختص PNP برگزار شد

۲۰ خرداد ۱۴۰۰

اخبار, اخبار اکسپرس انتری در

5
/
5
(
1

امتیاز
)

کانادا بزرگترین پذیرش اکسپرس انتری مختص متقاضیان PNP را به تاریخ نهم ماه ژوئن ۲۰۲۱ برگزار کرده و برای ۹۴۰ متقاضی  با ۷۱۱ امتیاز دعوت نامه اقامت دائم صادر کرده است.

تمام متقاضیان منتخب در این پذیرش قبلا از طرف یکی از برنامه های مهاجرت استانی یا پی ان پی انتخاب شده بودند. به همین خاطر حداقل امتیاز متقاضیان نسبتا بالا بوده است چرا که متقاضیان اکسپرس انتری با انتخاب شدن از طرف استان به طور خودکار 600 امتیاز اضافی دریافت می کنند. بدون این امتیاز اضافی حداقل امتیاز متقاضیان 111 بوده است.

در این پذیرش هم از قاعده tie-break استفاده شد. وقتی امتیار متقاضیان برابر باشد از قاعده tie-break استفاده می شود: به عبارت دیگر متقاضیانی که پروفایل خود را قبل از ۱۶ فوریه ۲۰۲۱ راس ساعت ۰۹:۰۶:۳۰ به وقت استاندارد شرقی ارائه کرده بودند در این پذیرش انتخاب شدند. قرار است سال ۲۰۲۱ با استقبال از ۴۰۱,۰۰۰ مهاجر جدید سال مهاجرتی پرباری برای کانادا باشد چرا که کانادا برای جبران کاهش مهاجران به خاطر بحران کرونا اهداف مهاجرتی خود را برای سال های آتی بالاتر برده است.

رکورد قبلی بزرگترین پذیرش اکسپرس انتری با دعوت از ۲۷۳۳۲ متقاضی تجربه کانادایی در ماه فوریه و ۶۰۰۰ متقاضی در دو پذیرش جداگانه در ماه آوریل سال جاری ثبت شده بود.

بدین ترتیب تا به اینجای سال ۲۰۲۱ مجموعا ۷۵۷۱۳ متقاضی دعوتنامه دریافت کرده اند. تعداد دعوتنامه های صادره طی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بسیار فراتر است. شاید به این خاطر که اداره مهاجرت حجم پذیرش ها را بالاتر برده است و گاهی طی هر پذیرش برای ۶۰۰۰ متقاضی دعوتنامه صادر کرده است. همچنین در پذیرش ۱۳ فوریه ۲۰۲۱ هم اداره مهاجرت کانادا برای تک تک متقاضیان تجربه کانادایی دعوتنامه صادر کرد تا تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه کنند.

تاثیر کرونا بر پذیرش های اکسپرس انتری

کرونا هنوز جهان را رها نکرده است و بنابراین مادام که محدودیت های کرونایی در برابر مسافران خارجی وجود داشته باشد دولت فدرال کانادا ترجیح می دهد که از متقاضیانی دعوت کند که در حال حاضر در کانادا هستند. کانادا دوباره نشان داد که اداره مهاجرت کانادا اولویت را به متقاضیانی می دهد که در حال حاضر در کانادا حضور دارند. حدود ۷۷ درصد متقاضیان اکسپرس انتری حاضر در کانادا واجد شرایط دسته تجربه کانادایی هستند.

کانادا در اواخر ماه اکتوبر ۲۰۲۰ از برنامه سطوح چندگانه مهاجرت رونمایی کرد؛ طبق این برنامه قرار است از ابتدای سال آتی میلادی تا ۲۰۲۳ کانادا سالانه ۴۰۰ هزار مقیم دائم را جذب کند. بیش از ۱۰۰ هزار نفر از این مهاجران جدید از طریق برنامه های تحت مدیریت اکسپرس انتری در دسته ی نیروی کار ماهر فدرال به کانادا می آیند.

درباره اکسپرس انتری

گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می شوند ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می کنند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد. متقاضیانی که مایل به ارائه پروفایل اکسپرس انتری خود هستند می توانند علیرغم برقراری محدودیت های کرونایی این کار را انجام دهند. اداره مهاجرت کانادا پروفایل های جدید را می پذیرد و به درخواست های اقامت دائم رسیدگی می کند.

در سیستم CRS عوامل متعددی منجمله سن، تحصیلات، سابقه کار، تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسه ارزیابی می شوند. از متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند دعوت می شود تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه کنند.

چه کسانی دعوت شدند؟

در زیر به نمونه ای فرضی از یکی از متقاضیانی که در این پذیرش دعوتنامه دریافت کرده است توجه کنید:

کیانوش ۳۴ ساله است، مدرک لیسانس دارد  وشش سال به عنوان مددکار اجتماعی مشغول به کار بوده است.کیانوش با شرکت در آزمون آیلتس توانست در مهارت listening نمره ۷.۵ و در سایر مهارت های زبان انگلیسی نمره ۶.۵ کسب کند. کیانوش تا به حال در کانادا نه کار کرده و نه تحصیل. او با ۳۳۳ امتیاز وارد صف انتظار اکسپرس انتری شد. سپس از اتو دعوت شد تا تقاضای خود را برای انتخاب استانی ارائه کند. درخواست وی موفقیت آمیز بود. بدین ترتیب با انتخاب استانی توانست امتیاز خود را به ۹۳۳ برساند. این امتیاز برای دریافت ITA یا دعوت نامه اقامت دائم  در بزرگترین پذیرش اکسپرس انتری مختص PNP کافی بوده است.

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
امتیاز همسر برای مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری
کاهش امتیاز CRS به ۳۹۷ در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری
دعوت از ۵۰۰ متقاضی PNP در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری
دعوت بریتیش کلمبیا از ۳۷۰ متقاضی در جدیدترین پذیرش PNP
دعوت از ۲۶۹ متقاضی در جدیدترین پذیرش ساسکاچوان
دعوت از ۲۵۰ متقاضی در جدیدترین پذیرش آلبرتا
دعوت از ۵۹۵۶ متقاضی در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری
دعوت بریتیش کلمبیا از ۳۷۳ متقاضی در جدیدترین پذیرش PNP

۲۰ خرداد ۱۴۰۰


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.