05

جولای
2019

برنامه های مهاجرت استانی کانادا جایگزینی برای اصلاحات اخیر در سیستم مهاجرتی کبک

Posted By : کاناداهوم/ 344

همانطور که در خبرهای قبلی به عرض همراهان عزیز کاناداهوم رسید طی ماه های اخیر، بحث و مناقشات داغی در مورد اصلاحات در سیستم مهاجرتی کبک در گرفته است. این در حالی است که سایر استان های کانادا رویکرد متفاوتی اتخاذ کرده و آغوش خود را به روی مهاجران و پناهندگان گشوده اند و گفته اند که طی سه سال پیش رو تعداد بیشتری مهاجر را خواهند پذیرفت.

برنامه های مهاجرت استانی کانادا که به اختصار PNP نامیده می شوند به استان هایی که در این برنامه ها شرکت کرده اند اجازه می دهند تا سالانه تعداد معینی کارگر ماهر خارجی متقاضی مهاجرت کاری را برای اقامت دائم انتخاب کنند. کانادا برای سال 2019 قصد دارد 61 هزار متقاضی را از طریق برنامه مهاجرت استانی بپذیرد؛ همچنین، قصد دارد تا سال 2020 این تعداد را به 67 هزار و 800 و تا سال 2021 به 71 هزار و 300 نفر برساند.

تخصیص برنامه های مهاجرت استانی در انتاریو و بریتیش کلمبیا   

این در حالی است که کبک چند ماه پیش از تعلیق درخواست هزاران متقاضی مهاجرت به این استان خبر داد و جنجال زیادی بر انگیخت. همچنین، کبک از قصد خود برای کاهش 20 درصدی جذب مهاجر سخن گفته و نخست وزیر این استان هم پیشنهاد کرده است که متقاضیان اقامت دائم کانادا که می خواهند در کبک زندگی کنند باید بتوانند از امتحان خاصی که در زمینه ارزش های کانادایی و زبان فرانسه برگزار می شود موفق بیرون بیاند.

بریتیش کلمبیا

تا کنون در برنامه های مهاجرت استانی کانادا 9 استان و ناحیه کانادا منجمله بریتیش کلمبیا و انتاریو شرکت کرده اند؛ گفتنی است این دو استان در زمینه آگهی های شغلی طی سه ماهه نخست سال جاری میلادی پیشتاز بوده اند. هر دو استان در سال جاری بیشترین تعداد متقاضی را از طریق برنامه مهاجرت استانی خود انتخاب خواهند کرد: انتاریو این عدد را 6 هزار و 900 و بریتیش کلمبیا آن را 6 هزار و 500 اعلام کرده اند.

تقریبا نیمی از تمام دعوتنامه هایی که در سال 2018 توسط برنامه مهاجرت استانی انتاریو صادر شد به دست متقاضیانی رسید که در سیستم اکسرس انتری فدرال پروفایل داشتند, سیستم اکسپرس انتری فدرال اصلی ترین منبع جذب کارگر ماهر خارجی است. آندسته از متقاضیان اکسپرس انتری که از طرف استان انتخاب شوند هم 600 امتیاز اضافی دریافت می کنند و بدین ترتیب در نوبت بعدی حتما برای آنها دعوتنامه صادر خواهد شد. بنابراین انتخاب شدن از طرف یک استان امتیاز مهمی است.

آلبرتا

برنامه مهاجرت استانی انتاریو سه مسیر مهاجرتی هماهنگ با اکسپرس انتری دارد: اولویت های سرمایه انسانی، کارگر ماهر فرانسوی زبان و Skilled Trades. این مسیرهای مهاجرتی به برنامه مهاجرت استانی انتاریو اجازه می دهند تا در صف انتظار اکسپرس انتری به دنبال متقاضیانی بگردد که واجد شرایط هستند و از آنها برای تقاضا برای انتخاب شدن از طرف استان و اقامت دائم دعوت کند.

ساسکاچوان و منیتوبا

مسیر مهاجرتی اولویت های سرمایه انسانی فعال ترین این مسیرها بوده است و تا اینجای سال جاری برای 2 هزار و 565 متقاضی اعلانیه تمایل یا NOI صادر کرده است. متقاضیان واجد شرایطی که مایل هستند از طریق هر یک از این سه مسیر مهاجرتی اقدام کنند لازم است در گام نخست پروفایل اکسپرس انتری ایجاد کنند.

استان بریتیش کلمبیا در سال 2018 از طریق برنامه مهاجرت استانی خود 3 هزار و 100 متقاضی اکسپرس انتری را برای اقامت دائم کانادا انتخاب کرد. اکثر این متقاضیان که بالغ بر هزار و 999 نفر می شدند از طریق دسته ی اسکیلد ورکر بریتیش کلمبیا دعوتنامه خود را دریافت کردند, این دسته در برابر کارگران ماهر خارجی واجد شرایطی که در یکی از مشاغل مورد نیاز در این استان دارای سابقه کار و پیشنهاد شغل هستند گشوده است.

نوا اسکوشیا و پرینس ادوارد آیلند

استان آلبرتا هم در سال 2019 قصد داشته که 6 هزار نفر را از طریق برنامه مهاجرت استانی خود جذب کند و تا اواسط ماه ژوئن نیز 2 هزار و 476 دعوتنامه صادر کرده است. مسیر اکسپرس انتری وابسطه به برنامه ماجرت استانی آلبرتا تا اینجای سال بسیار فعال بوده است و طی پانزده پذیرشی که برگزار کرده است 3 هزار و 554 دعوتنامه صادر کرده است.

ساسکاچوان و منیتوبا نیز طی سال جاری فعال بوده اند. برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان از طریق زیرمجموعه های اکسپرس انتری و مشاغل مورد نیاز پذیرش های متناوب را برگزار کرده است. هر دوی این زیرمجموعه ها متقاضیان را علاوه بر داشتن معیارهای دیگر ملزم به داشتن سابقه کار در یکی از 19 شغل مورد نیاز در ساسکاچوان می کنند.  متقاضیانی که علاقه مند به اقدام از طریق یکی از این دو زیرمجموعه مهاجرتی هستند دذر وهله نخست باید ابراز تمایل یا EOI جداگانه ای در برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان ثبت کنند.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.