02

نوامبر
2020

برنامه اسپانسرشیپ والدین سه شنبه بسته می شود

Posted By : کاناداهوم/ 144

برنامه اسپانسرشیپ والدین سه شنبه بسته می شود

۱۱ آبان ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

شهروندان و دارندگان اقامت دائم کانادا نهایتا تا سه شنبه هفته جاری فرصت دارند اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا را نسبت به تمایل خود جهت اسپانسر شدن برای والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود مطلع کنند. برنامه اسپانسرشیپ والدین و پدربزرگ/مادربزرگ ها که به اختصار PGP هم نامیده می شود 13 اکتوبر آغاز به کار کرده و سوم نوامبر راس ساعت 12 شب به وقت استاندارد شرقی بسته می شود.
والدین یا پدربزرگ مادربزرگ متقاضیان می توانند از این طریق اقامت دائم و سپس شهروندی کانادا را اخذ کنند. سپس اداره مهاجرت با برگزاری لاتاری تا سقف 10 هزار اسپانسر را انتخاب می کند و از آنها می خواهد درخواست کامل خود را برای اسپانسر شدن ارائه کنند.
چگونه پدر مادر خود را به کانادا بیاوریم؟
مرحله اول: فرم آنلاین ابراز تمایل برای اسپانسرشیپ ارائه کنید. بدین ترتیب جزو متقاضیانی خواهید بود که در لاتاری ممکن است انتخاب شوند.
مرحله دوم: منتظر نتایج لاتاری بمانید. اداره مهاجرت در صورت برنده شدنتان با شما تماس خواهد گرفت.
مرحله سوم: درخواست PGP را به اداره مهاجرت کانادا ارائه کنید و هزینه مربوطه را هم تا موعد مقرر شده توسط اداره مهاجرت بپردازید.
چنانچه ساکن استان کبک کانادا هستید هر سه مرحله فوق را باید طی کنید به علاوه اینکه می بایست از طریق دولت کبک گواهی انتخاب کبک یا QSC دریافت کنید و آن را به اداره مهاجرت تقدیم نمایید.
در مرحله اول چه نیاز است؟
در این مرحله می بایست نسخه ای دیجیتالی از پاسپورت کانادایی یا مدرکی دال بر وضعیت اقامتی تان نظیر Permanent Residence (PR) Card را ارائه کنید. باید اطلاعات در مورد خانواده و منجمله تعداد افرادی که قرار است اسپانسرشان شوید را اعلام کنید. پس از اینکه با موفقیت فرم را ارائه کردید شماره رهگیری دریافت خواهید نمود.
درآمد؛ مهم ترین شرط
با فرض اینکه در حال حاضر شهروند کانادا هستید و یا اقامت دائم کانادا دارید، مهم ترین شرطی که باید واجد آن باشید درآمد است. باید به اداره مهاجرت نشان دهید که طی سال های مالیتای 2018، 2019 و 2020 از درآمد لازم جهت اسپانسری اعضای خانواده تان برخوردار بوده اید. البته در مرحله لازم نیست درآمد خود را ثابت کنید. اما در مرحله سوم باید اعلانیه ارزیابی آژانس درآمدهای کانادا یا  Canada Revenue Agency (CRA) را به اداره مهاجرت کانادا ارائه کنید.
کانادا گفته است که در اوایل سال 2021 حدود 10 هزار درخواست را دریافت خواهد کرد. به همین دلیل درآمد شما طی سال های 2018، 2019 و 2020 را ارزیابی خواهد کرد. اما با توجه به اینکه بعید است که اوایل سال 2021 اعلانیه ارزیابی یا NOA به دست شما برسد اداره مهاجرت به شما اجازه می دهد NOA 2020 را پس از آنکه درخواست اسپانسرشیپ را تقدیم کردید ارائه کنید.
متقاضیان علاقه مند به اسپانسرشیپ والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود می بایست اندازه و تعداد نفرات خانواده خود را هم اعلام کنند تا تایید کنند که واجد شرط حداقل درآمد لازم برخوردارند. تعداد نفراتی که ممکن است مسئولیت مالی آنها را بر عهده داشته باشند شامل نفرات زیر می شود:

خود فرد اسپانسر و متقاضی
  همسرش
 فرزندان وابسته شان
فرزندان وابسته همسرش
هر فرد دیگری که اسپانسر ممکن است در گذشته اسپانسر او شده باشد و هنوز مسئولیت حمایت مالی اش را بر عهده دارد
والدین و پدربزرگ و مادربزرگ هایی که متقاضی قصد دارد اسپانسرشان شود همراه با وابسته هایشان (همسر یا فرزندان وابسته)
هر فرزند وابسته ای که همراه با والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود به کانادا نخواهد آمد
همسر پدر/مادربزرگ یا همسر پدر یا همسر مادر، حتی اگر به کانادا نیایند
همسر جداشده ی پدر/مادر بزرگ یا همسرجداشده ی پدر یا مادر

متقاضیان ساکن کبک
استان کبک کانادا به جای شرط اظهارنامه مالیاتی سه ساله، متقاضیان اسپانسرشیپ را ملزم به اثبات تمکن مالی طی 12 ماه اخیر می کنند. وزارت مهاجرت کبک درآمد افرادی که مایل هستند اسپانسر پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ شوند و در کبک زندگی می کنند را بر اساس شرایط درآمدی استان کبک ارزیابی خواهد کرد. هم اداره مهاجرت کانادا و هم دولت کبک از متقاضیان می خواهند فرمی را امضا کنند. در این فرم نوشته شده که اسپانسر تا چه مدت مسئول حمایت مالی اعضای خانواده خود از زمانی که اقامت دائم کانادا می گیرند خواهد بود. مدت زمان خمایت مالی والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ برای تمامی متقاضیان کانادایی به غیر از متقاضیان ساکن کبک 20 سال و در استان کبک 10 سال است.
برای اطلاع از درآمد مورد نیاز مطالعه خبر زیر توصیه می شود:
شرایط اسپانسرشیپ والدین و مادر/پدربزرگ ها در سال ۲۰۲۰

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
آلبرتا نخستین جزئیات مربوط به مسیر مهاجرتی جدیدش را منتشر کرد
نیو فاندلند و لابرادور امسال از هدف مهاجرتی ۲۰۲۲ فراتر خواهد رفت
مهاجرت به ساسکاچوان : در دومین پذیرش بزرگ خود باز هم دعوتنامه صادر کرد
چه کسانی از اصلاحات مهاجرتی جدید کبک تاثیر نمی پذیرند؟
جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد؛ دعوت از ۳۲۰۰ متقاضی
دعوت از ۲۳۴ متقاضی در دومین پذیرش ساسکاچوان در سال جدید
انتاریو برای متقاضیان از ۱۰ شغل مختلف دعوتنامه صادر کرد
سیستم مهاجرتی بریتانیا تغییر کرد؛ سیستمی مبتنی بر ۷۰ امتیاز
افزایش هزینه رسیدگی به درخواست مهاجرت به کانادا
کاهش حداقل امتیاز CRS در پذیرش جدید آلبرتا

۱۱ آبان ۱۳۹۹