17

ژوئن
2020

بررسی دمای بدن مسافران هوایی در کانادا الزامی شد

ارسال شده توسط :کاناداهوم/ 25

بررسی دمای بدن مسافران هوایی در کانادا الزامی شد

۲۸ خرداد ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

نخست وزیر کانادا آقای جاستین ترودو طی سخنرانی توجیهی روزانه مربوط به کرونا در تاریخ ۱۲ ماه ژوئن اعلام کرده است که به زودی، چک کردن دمای بدن مسافران داخلی و خارجی الزامی می شود. تمامی ایرلاین ها موظف هستند  دمای بدن تمامی مسافران را قبل از سوار شدن در هواپیما چک کنند. این اقدام مکمل سایر تدابیر و اقدامات قبلی در راستای کنترل کرونا است. گفتنی است از ۱۸ ماه مارس اقدامات ویژه ای برای جلوگیری ازنفوذ و گسترش کرونا در کانادا اتخاذ شده است. از دیگر اقدامات در این رابطه می توان به قرنطینه ۱۴ روزه اجباری  تمامی مسافران خارجی که به کانادا می آیند اشاره کرد.   
وزیر حمل و نقل کانادا گفته است که اجرای این سیاست طی چند فاز انجام شده و چندین ماه به طول خواهد انجامید. فاز اول در پایان ماه ژوئن در مورد تمام مسافران خارجی که وارد کانادا می شوند اجرایی خواهد شد. سپس به چهار فرودگاه بزرگ کانادا (تورنتو، ونکوور، کلگری و مونترال) تعمیم داده خواهد شد. در انتهای ماه سپتامبر در ۱۱  فرودگاه دیگر کانادا اجرا خواهد شد.
کانادا تمامی ایرلاین ها را موظف به بررسی دمای بدن (و وجود یا عدم تب) تمامی مسافران می کند و این چیزی است که بسیاری از ایرلاین ها هم اکنون در حال انجام آن هستند. اما اجرای این سیاست در داخل کانادا به زمان بیشتری نیاز دارد. دولت فدرال می بایست تجهیزات لازم را خریداری کند و راهکارها را تدارک ببیند.
بنا به اعلام وزیر حمل و نقل کانادا دمای بدن هر مسافری که تب داشته باشد ظرف ده دقیقه پس از معاینه اول دوباره سنجیده می شود. اگر در معاینه دوم تب او احراز شد مسافر مجاز به سوار شدن در هواپیما نخواهد بود و به او گفته خواهد شد که ۱۴ روز بعد سفر هوایی خود را انجام دهد.
دولت کانادا در حال همکاری با ایرلاین هاست تا مسافران مشکوک به علامت کرونا (تب) بتوانند بدون متحمل شدن هزینه زیاد پرواز خود را به تاخیر بیندازند. با اینکه هنوز در فرودگاه های کانادا دمای بدن مسافران را نمی سنجند تدابیر ویژه ای برای تامین امنیت و سلامت مردم اتخاذ شده است: رعایت فاصله گذاری اجتماعی در فرودگاه ها، الزام همه مسافران و خدمه پرواز به ماسک زدن، شستشو و ضدعفونی و پرسشنامه هایی در مورد سلامتی.   

۵
/
۵
(
۱

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
کرونا با اقساط وام مسکن کانادایی ها چه کرد؟
سفر چه کسانی فعلا به کانادا ممنوع است؟ کانادا توضیح می دهد
کانادا علیرغم کرونا به مهاجران نیاز دارد
ویزای کار کانادا آن هم در شیوع کرونا؟!
قرنطینه، کرونا و وظایف کارفرمایان کانادایی در برابر نیروی کار خارجی
#در_خانه_بمانید؛ قرنطینه اجباری مسافران کانادا
کرونا در کانادا؛ جدیدترین اقدامات مهاجرتی کانادا
بازتعریف “مسافرت ضروری” به کانادا طی بحران کرونا
مهاجرت به آلبرتا در بحران کرونا؛ چه کسانی انتخاب می شوند؟
کبک بیمه سلامت کارگران موقت خارجی را تمدید می کند

۲۷ خرداد ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.