12

مارس
2020

با رعایت این ۵ نکته فریب جاب آفرهای تقلبی را نخورید

Posted By : کاناداهوم/ 118

با رعایت این ۵ نکته فریب جاب آفرهای تقلبی را نخورید

۲۱ اسفند ۱۳۹۸

مقالات, مقالات مهاجرت در

بسیاری از افراد در سراسر جهان مایل به کار و زندگی در کانادا هستند.فرصت های بسیاری که بازار کار کانادا در انواع مشاغل در اختیار مردم قرار می دهد کانادا را هم مانند ایالات متحده به سرزمین فرصت ها تبدیل ساخته است. هر زمان که چنین موقعیتی به وجود می آید، افراد سودجو و متقلب هم بیکار نمی نشینند و با گل آلود کردن آب قصد صید ماهی های بزرگ دارند. بنابراین اینترنت پر است از آگهی های شغلی جعلی که با قصد دام پهن کردن برای علاقه مندان به مهاجرت کاری به کانادا ساخته شده اند.
جاب آفر یا پیشنهاد شغل کانادایی همانطور که از نامش بر می آید پیشنهاد کار از طرف کارفرمای کانادایی است که بسیاری از شهروندان ملل مختلف در سراسر جهان در پی به دست آوردن آن هستند تا مهاجرت کاری به کانادا برایشان ساده تر شود. متاسفانه شیادان متقلب از این موقعیت سوء استفاده کرده اند. از سوی دیگر، خوشبختانه می توان با در نظر گرفتن علائم هشدار و زنگ های خطر کلاهبرداران را از افراد صادق تشخیص داد. در ادامه با کاناداهوم همراه بمانید تا با 5 شیوه برای تشخیص آگهی شغلی یا جاب آفر فیک از جاب آفر واقعی آشنا شوید.
حقوق و مزایای غیرواقع بینانه
به یاد داشته باشید که حقوق و مزایا باید با شغل مورد نظر همخوانی داشته باشد؛ برای نمونه یک نظافت چی یا مستخدم نباید انتظار دستمزد مدیرعامل شرکت را داشته باشد. اگر شک دارید که حقوق و مزایای شغل مورد نظر واقعی است یا نه می توانید از وبسایت Job Bank که وابسته به دولت کاناداست متوسط دستمزد و حقوق مشاغل را به دست بیاورید. اگر دیدید که بین حقوق و مزایای شغل آگهی شده و اطلاعات مندرج در وبسایت مزبور ناهمخوانی قابل توجهی وجود دارد نشانه خوبی نیست و احتمالا شغل مزبور فیک و غیرواقعی است. نکته دیگر، مزایای غیرواقع بینانه ای است که در آگهی ذکر شده اند. این مزایا برای ربودن دل اتباع خارجی نوشته شده اند: تقبل بلیت هواپیمای شما، جای خواب رایگان و تعطیلات غیرواقع بینانه مواردی است که باید حتما به آنها توجه داشته باشید.
مجوز کار شما حاضر است؛ فقط می ماند مبلغ پرداختی تان!
این مورد داد می زند که کلاهبرداری است. اول اینکه به ندرت پیش می آید شرکتی برای استخدام یک فرد خارجی بی اینکه اول مصاحبه ای رو در رو با او انجام دهد داوطلبانه فرایند درخواست شغل را طی کند و از هزارخوان بوروکراسی مهاجرت کانادا رد شود. دوم اینکه فرد خارجی مایل به کار در کانادا باید در فرایند درخواست مجوز کار در کانادا شرکت کند. اینکه کارفرمای کانادایی بدون حضور فرد خارجی که قصد استخدام او را دارد مجوز کار او را اخذ کند به احتمال زیاد نه ممکن است نه منطقی. در آخر اینکه مبلغ مورد مطالبه در اکثر موارد کلاهبرداری بسیار بیشتر از هزینه واقعی اخذ ویزای کار کانادا است. دولت کانادا برای درخواست ویزای کار 155 دلار مطالبه می کند حال آنکه هزینه مورد مطالبه کلاهبرداران بسیار بیشتر از این است.
فقدان اطلاعات تماس کارفرما یا ناصحیح بودن آن
یکی از بارزترین نشانه های یک جاب آفر تقلبی اطلاعات تماس کارفرماست. اول اینکه اگر کد تلفن درج شده با مکان جغرافیایی شرکت جور در نیاید دارند سرتان کلاه می گذارند. اگر هم تلفن قطع باشد یا شماره اشتباهی باشد و یا اگر کسی جواب ندهد هم شرکت تقلبی و خیالی است. دومین مورد نشانی ایمیل است: مثلا اگر وبسایت شرکت www.xyz.com است و نام مدیرعامل هم Stephen نشانی ایمیل آن شرکت باید به احتمال زیاد Stephen@xyz.com باشد. 
غلط های زبانی
عقل سلیم حکم می کند که اکثریت افراد صاحب کسب و کار در کانادا بر زبان انگلیسی مسلط هستند. بنابراین غلط های نگارشی/ویرایشی، فعل هایی که ناصحیح صرف شده اند، ضعف های گرامری، املای ناصحیح و … نشانه ای از کلاهبردار بودن نویسنده آن است.     
جاب آفر غیررسمی
گاهی با یک نگاه می توان نامه ی پیشنهاد شغل تقلبی و غیررسمی را از نسخه واقعی آن تشخیص داد.  اکثر شرکت های کانادایی در نگارش نامه های پیشنهاد شغل به صورت حرفه ای دقت بسیار می کنند. بنابراین اگر لحن نامه غیررسمی است یا در انتخاب فونت سلیقه لازم به خرج داده نشده است باید نگران باشید. البته کلاهبرداران و شیادان آنقدرها هم حواس پرت نیستند و سعی می کنند با رعایت این نکات هم شما را به دام بیندازند. اما معمولا با رعایت این نکات می توانید از جاب آفرهای کارفرمایان تقلبی در امان بمانید.  

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
مزایای خرید ملک در ترکیه
چطور به کانادا مهاجرت کنیم؟
۱۰ دانشگاه برتر کانادا در سال ۲۰۲۰
سیستم مهاجرتی کانادا به این چهار دلیل برتر از بقیه کشورهاست
۵ نکته برای کارفرمایان کانادایی مایل به استخدام خارجی ها
برترین شهرهای آلمان برای کار و زندگی
آیا مهاجران در کانادا از لحاظ اقتصادی موفق هستند؟
۶ عامل تعیین کننده سطح مهاجرت به کانادا

۲۱ اسفند ۱۳۹۸


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.