04

مه
2020

بازتعریف “مسافرت ضروری” به کانادا طی بحران کرونا

Posted By : کاناداهوم/ 121

بازتعریف “مسافرت ضروری” به کانادا طی بحران کرونا

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

کرونا قصد رفتن ندارد و محدودیت های سفر به کانادا همچنان برقرار است؛ به همین دلیل کانادا بار دیگر مشخصا سفر ضروری را باز تعریف کرده تا در اذهان ابهامی باقی نماند. اتباع خارجی که از محدودیت های سفر به کانادا طی بحران کرونا معاف هستند، نظیر نیروی کار خارجی موقت، بستگان نزدیک شهروندان کانادا و برخی از دانشجویان خارجی باید هدف خود از سفر به کانادا بیان کنند و ثابت نمایند که این سفر ضروری است.
همچنین، مقررات مربوط به قرنطینه اجباری تازه واردان و محدودیت تردد و سفر افراد مبتلا و بیمار همچنان برقرار است. به استثنای معدودی از موارد، هر کسی که از خارج وارد کانادا می شود باید در قرنطینه 14 روزه به سر ببرد. اگر تردید دارید که سفر شما به کانادا ضروری است یا نه باید بدانید که تعریف سفر ضروری به عهده مامور یا آفیسر مهاجرت است. اما می توان گفت که به طور کلی سفر به دلایل زیر ضروری تلقی می شود:

خدمات اقتصادی و زنجیره تامین؛
ارائه خدماتی که برای سلامت، امنیت، ایمنی و یا رفاه اقتصادی کانادایی ها و دولت کانادا ضروری است. به بیان دیگر سفر به خاطر پشتیبانی از زیرساخت های مهم سفری ضروری تلقی می شود؛
ارائه خدمات در بخش های سلامت، امنیت و ایمنی؛
پشتیبانی از جوامع بومی کانادا؛
حمل و نقل در کانادا برای اهداف حیاتی؛
تحصیل در کانادا در صورت تایید ویزای تحصیلی قبل از 18 مارس 2020؛ کانادا هنوز درخواست دانشجویان خارجی برای تحصیل در کانادا را می پذیرد؛
مراقبت از اعضای بیمار خانواده که هیچ کس دیگری را در کانادا ندارد؛ یا
هر گونه فعالیت دیگری که توسط دولت کانادا غیراختیاری تشخیص داده شود.

دولت کانادا سفر به منظور بازدید، گردشگری و تفریح را سفرهای غیر ضروری می داند. برخی از دلایل سفر به کانادا که غیرضروری دانسته می شوند عبارتند از:

بازدید از اعضای خانواده؛
آمدن به کانادا به خاطر تولد یک عضو جدید خانواده (البته دولت ممکن است برای والدین نوزاد استثنا قائل شود)؛
آمدن به کانادا به خاطر تعمیر و نگهداری از خانه دوم؛
شرکت در مراسم خاکسپاری یکی از اعضای خانواده ( طبق مقررات مربوط به قرنطینه تعداد محدودی از افراد می توانند در خاکسپاری شرکت داشته باشند).

پیوستن به خانواده چه می شود؟
ارتباطات خانوادگی به صورت خودکار سفر را ضروری نمی کند. اگر مسافر برای بازدید یکی از اعضای خانواده اش که شهروند کاناداست و اقامت دائم کانادا دارد می خواهد به کانادا برود باید ثابت کند که سفرش به خاطر دلایل ضروری نظیر دلایل زیر است:

اقامت دائم در کانادا که شامل افرادی که در آینده اقامت دائم می گیرند و نیز دارندگان اقامت دائمی که برای زندگی با بستگان نزدیک خود در کانادا به کانادا می آیند می شود؛
مراقبت از اعضای خانواده که بیمار هستند و نمی توانند از خود مراقبت کنند؛

قرنطینه مسافران در کانادا
تمام اتباع خارجی که وارد کانادا می شوند باید خود را تا 14 روز قرنطینه کنند؛ برنامه قرنطینه آنها بر اساس پاسخ هایی که به پرسش های زیر می دهند تهیه می شود:

کجا خواهید ماند؟
چگونه مایحتاج خود را بدون رفتن به فروشگاه تهیه می کنید؟
آیا در محل اسکانتان افراد آسیب پذیر هم هستند؟

اگر نتوانند ثابت کنند که دارای برنامه قرنطینه هستند مجبور به اقامت در هتل یا مکان دیگری که توسط دولت کانادا تعیین می شود خواهند شد.
برخی از دارندگان ویزای کاری ممکن است از قرنطینه معاف باشند؛ افراد شاغل در بخش های سلامت، امنیت و غذا از این دسته هستند. همچنین افراد زیر از قرنطینه اجباری 14 روزه معاف خواهند بود:

ارائه دهندگان خدمات اورژانسی برای محافظت از جان و مال که شامل آتش نشانان و پزشکان می شود؛
افرادی که به عنوان بخشی از دوره تحصیلی خود مجاز به کار کردن هستند نظیر انترن ها یا کارمندان شاغل در انستیتوی تدریس پزشکی. این افراد نیاز به تاییدیه از سوی نهاد وضع کننده مقررات این مشاغل دارند؛
شاغلان در بخش حمل و نقل دریایی که برای حمل و نقل کالاها ضروری هستند؛
نیروی کاری که برای تحویل، تعمیر و نگهداری تجهیزات و دستگاه ها وارد کانادا می شوند؛ یا
افرادی که برای تحویل فراورده ها و اقلام پزشکی مورد نیاز (نظیر خون، سلول و اعضای بدن) بیماران کانادایی وارد کانادا می شوند.

کانادا از ماموران ذیربط خواسته تا این درخواست های ویزای کار معاف از قرنطینه را اولویت بندی کنند.

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
کرونا در کانادا؛ جدیدترین اقدامات مهاجرتی کانادا
پزشک مجرب هستید؟ به خط مقدم انتاریو بروید!
#در_خانه_بمانید؛ قرنطینه اجباری مسافران کانادا
قرنطینه، کرونا و وظایف کارفرمایان کانادایی در برابر نیروی کار خارجی
ویزای کار کانادا آن هم در شیوع کرونا؟!
کانادا علیرغم کرونا به مهاجران نیاز دارد
سفر چه کسانی فعلا به کانادا ممنوع است؟ کانادا توضیح می دهد
کرونا با اقساط وام مسکن کانادایی ها چه کرد؟
دعوت از 150 متقاضی مهاجرت توسط پرینس ادوارد آیلند
ساسکاچوان جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری را برای متقاضیان مشاغل مورد نیاز برگزار کرد

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.