10

نوامبر
2020

اپلیکیشن ArriveCAN چیست؟

Posted By : کاناداهوم/ 205

اپلیکیشن ArriveCAN چیست؟

۲۰ آبان ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

کانادا در راستای جلوگیری از نفوذ ویروس کرونا و تدابیر ویژه برای حفظ سلامت عمومی به تازگی اعلام کرده است که مسافران خارجی که قصد ورود به کانادا را دارند به زودی ملزم به داشتن اپلیکیشن ArriveCAN خواهند بود. این اپلیکیشن رایگان در آوریل 2020 معرفی شد؛ یکی از رسانه های دولتی کانادا گفته است که هدف از طراحی این اپلیکیشن کمک به مسافران در رعایت مقررات کرونایی است. این اپلیکیشن را هم می توان بر روی تلفن هوشمند نصب کرد و هم می توان به صورت آنلاین وارد آن شد. در ادامه نکاتی که باید قبل و بعد از آمدن به کانادا رعایت کنید را ذکر می کنیم.
قبل از ورود به مرز کانادا
از 21 نوامبر تمام مسافران هوایی که مقصد نهایی شان کاناداست باید قبل از اینکه سوار هواپیما شوند اطلاعات خود را از طریق اپلیکیشن ArriveCAN ارائه کنند. این اطلاعات شامل اطلاعات تماس و اطلاعات پرواز، برنامه قرنطینه (مگر اینکه از قرنطینه معاف باشند) و علائم کووید 19 می شود.
مسافران همچنان باید هنگام ورود به کانادا رسید ArriveCAN را نشان دهند. ماموران آژانس مرزی کانادا یا CBSA تایید می کنند که مسافران اطلاعات خود را به صورت دیجیتالی ارائه کرده اند یا خیر. مسافرانی که این شرط را رعایت نمی کنند مشمول اعمال قانون می شوند: اعمال قانون از اخطار شفاهی تا جریمه هزار دلاری متغیر خواهد بود. البته استثناهایی هم وجود دارد: افرادی که به دلیل شرایط شخصی نظیر معلولیت یا کمبود زیرساخت نتوانسته اند اطلاعات را ارائه کنند مستثنی خواهند بود.
گفتنی است از چهارم نوامبر هم هواپیمایی ها به مسافران خود تذکر می دهند که قبل از سوار شدن به هواپیما به مقصد کانادا می بایست اطلاعات مرتبط با کرونا را از طریق این اپلیکیشن ارائه کنند.
علاوه بر این، به مسافرانی که از طریق زمین یا دریا قصد ورود به کانادا را دارند نیز قویا توصیه می شود که قبل از ورود به کانادا اپلیکیشن ArriveCAN را نصب کنند تا از تاخیر جلوگیری کنند و هنگام رسیدن به مرز نقاط تماس را محدود کنند. این دسته از مسافران هم باید قبل از ورود به کانادا رسید ArriveCAN به مامور مرزی کانادا نشان دهند.
بعد از ورود به کانادا
از تاریخ 21 نوامبر 2020 یعنی چند روز دیگر تمامی مسافرانی که از طریق هوا، زمین و دریا وارد کانادا می شوند نیز ملزم به ارائه اطلاعات خود از طریق ArriveCAN خواهند بود. آنها می توانند از طرق شماره تماس 1-833-641-0343 طی دوره قرنطینه این اطلاعات را ارائه کنند. مسافران ظرف 48 بعد از ورود به کانادا باید تایید کنند که به مکان قرنطینه خود رفته اند؛ آنها باید طی این دوره قرنطینه هر روز خودارزیابی علائم کرونا را انجام دهند.
مسافرانی که قبل از ورود به کانادا اطلاعات خود را از طریق  ArriveCAN ارائه نمی کنند می بایست هر روز با شماره 1-833-641-3043 که رایگان برای آنها تمام می شود تماس بگیرند و اطلاعات ارائه کنند. آنها نمی توانند از  ArriveCAN استفاده کنند.
مسافران در صورت عدم ارائه اطلاعات الزامی خود در اولویت اعمال قانون قرار خواهند گرفت. لازم به ذکر است که هدف از این مقررات کاهش همه گیری کرونا در کانادا، کاهش تاخیر در مرز، کاهش برقراری تماس های فیزیکی بین مسافران و ماموران آژانس مرزی کانادا و سایر ماقامات دولتی است.
تمام مسافران به مقصد کانادا به موجب قانون ملزم به رعایت دوره 14 روزه قرنطینه هستند مگر اینکه معاف باشند. دولت کانادا تاکید کرده است که اپلیکیشن ArriveCAN حریم شخصی مسافران را محترم می شمارد و فاقد GPS بوده و بدین ترتیب حرکات آنها را رصد نمی کند. همچنین گفتنی است به منظور تسریع فرایند رسیدگی به مسافران در بدو ورود، در فرودگاه های ونکوور، کلگری، تورنتو و مونترال لاین مخصوص برای مسافران خارجی تعبیه شده است.

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

۲۰ آبان ۱۳۹۹