06

ژوئن
2020

اول جولای؛ کانادا محدودیت های سفر را بر خواهد داشت؟

Posted By : کاناداهوم/ 61

اول جولای؛ کانادا محدودیت های سفر را بر خواهد داشت؟

۱۷ خرداد ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

اینکه آیا کانادا مطابق با وعده داده شده، به محض ورود به روز اول جولای محدودیت های سفر را بر خواهد داشت یا خیر پرسشی است که بسیاری از علاقه مندان به کانادا و وکلای مهاجرت در سر دارند. پاسخ این پرسش ساده است: “کسی نمی داند چه خواهد شد.” در عین حال اما با توجه به اقداماتی که دولت فدرال اخیرا انجام داده و نیز شیب منحنی همه گیری کرونا در کانادا برداشته شدن محدودیت ها در روز اول جولای محتمل است. در زیر به برخی از عوامل که ممکن است در تصمیم کانادا نقش داشته باشند خواهیم پرداخت.
چرا کانادا ممکن است محدودیت ها را بر دارد
اگر دولت فدرال کانادا احساس کند که بر داشته شدن محدودیت ها برای ایمنی کانادایی ها مشکلی ایجاد نخواهد کرد طبیعتا در بر داشته شدن محدودیت ها تردیدی نخواهد داشت. دولت فدرال به دقت موارد ابتلا به کرونا و مرگ و میر ناشی از آن در سراسر جهان را رصد خواهد کرد تا ببیند که آیا محدودیت ها تاثریی دارد یا نه. البته اثربخشی تصمیمات کانادا در راستای جلوگیری از شیوع کرونا در این تصمیم کانادا نقش خواهد داشت.
بنا به اعلام Health Canada به یمن اقدامات و تدابیر کانادا در راستای سلامت مردم، منحنی همه گیری کرونا در کانادا شیب پیدا کرده است. در اواسط ماه مارس استان ها و مناطق کانادا قرنطینه شدند اما طی چند هفته اخیر قدری از محدودیت های تردد در کانادا کاسته شده است.
در اول ماه ژوئن یعنی تقریبا هفته پیش ۷۵۹ مورد ابتلا به کرونا در کانادا گزارش شد که از ۲۹ ماه مارس به پایین ترین حد خود رسیده است. اگر این روند ادامه پیدا کند می توان امیدوار بود که کانادا به استقبال مسافران خارجی رود و مثلا، ورود افراد ی نظیر دارندگان تاییدیه اقامت دائم کانادا یا به اختصار COPR که این تاییدیه را پس از اعمال محدودیت های سفر در روز ۱۸ مارس دریافت کرده اند را ممکن سازد.
علاوه بر این کانادا ورود برخی مسافران را طی این مدت ممکن ساخته است. بنابراین اول جولای که فرا برسد خواهیم دید که آیا کانادا به استقبال از مسافران خارجی از سراسر جهان خواهد رفت یا خیر. البته این مسافران برای تامین امنیت و سلامت کانادایی ها، باز هم باید بعد از ورود به کانادا خود را ۱۴ روز قرنطینه کنند.
برداشتن محدودیت ها از اول جولای از دو جنبه به نفع کاناداست: اداری و اقتصادی.  
از نقطه نظر اداری، کانادا می خواهد به محض بازگشت ایمنی و سلامت، از مسافران خارجی بیشتری استقبال کند تا از فشار بیش از حد بر سیستم مهاجرتی خود جلوگیری کند. هر چقدر محدودیت ها بیشتر اعمال شود فشار بیشتر بر گرده اداره مهاجرت کانادا و سفارتخانه های این کشور در سراسر جهان وارد خواهد آمد چرا که بر تعداد افرادی که در صف انتظار مانده اند افزوده می شود.   
از منظر اقتصادی، ورود مسافران به کانادا از اول جولای به ترمیم اقتصاد کانادا کمک خواهد کرد. مثلا، دانشجویان خارجی به به تنهایی سالانه ۲۲ میلیارد دلار به اقاصاد کانادا کمک می کنند.  
در پایان اینکه کانادا به خوبی می داند که امنیت و سلامت مردم کانادا از تبعات اقتصادی و اداری این محدودیت ها مهم تر است. به هر حال باید منتظر ماند و دید دولت فدرال چه تصمیم خواهد گرفت. 

۵
/
۵
(
۱

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
راه اندازی کمپینی جدید برای متصل کردن مهاجران و کافرمایان در کبک
انتاریو در اولین پذیرش مختص شاغلان بخش تکنولوژی، برای بیش از ۱۶۰۰ متقاضی دعوتنامه صادر کرد
کبک ضرب الاجل درخواست QSC را به ۶۰ روز کاهش داد
صدور ۳ هزار و ۳۵۰ دعوتنامه در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری
جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد و حدنصاب امتیاز هم دوباره پایین آمد
آغاز صدور ویزای کار باز برای متقاضیان مددکاری و پرستاری
نگاهی به مسیرهای جدید اقامت دائم مددکاران و پرستاران خانگی
در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری، استان منیتوبا دعوتنامه های جدید برای متقاضیان مهاجرت صادر کرد
کانادا اکنون نتایج آزمون TCF را هم قبول می کند
نیاز مبرم نیو برانزویک به پرستاران دوره دیده در خارج از کانادا

۱۷ خرداد ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.