05

سپتامبر
2020

اولویت اصلی کانادایی ها در ۲۰۲۰: پیوستن مهاجران به خانواده هاشان

Posted By : کاناداهوم/ 73

اولویت اصلی کانادایی ها در ۲۰۲۰: پیوستن مهاجران به خانواده هاشان

۱۴ شهریور ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

کانادایی ها عموما معتقد هستند که مهاجرت و مهاجران برای ترمیم اقتصاد کانادا مزایای بلندمدت دارد اما در پی آن هستند که اولویت مهاجرتی به اعضای خانواده ها داده شود. همانطور که حتما مطلع هستید همه گیری ویروس کرونا در سراسر جهان نرخ مهاجرت را به ویژه در دسته اسپانسرشیپ خانواده و اسکان پناهجویان کاهش داده است. اسپانسرشیپ خانواده در فصل دوم سال 2020 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 78 درصد کاهش داشته است. سطح ورود پناهجویان نیز با افت 85 درصدی کاهش بسیار داشته است و مهاجرت کاری/اقتصادی نیز 52 درصد کاهش داشته است.
حدود 36 درصد پاسخ دهندگان طی یک نظرسنجی جدید که توسط انجمن مطالعات کانادا انجام شده است گفته اند که باید اولویت مهاجرتی در سال 2020 به اعضای خانواده افرادی که در کانادا زندگی می کنند داده شود.این در حالی است که در سال 2016 تنها 30 درصد افراد شرکت کننده در نظرسنجی بر این باور بودند. بین سال های 2016 تا 2020 تعداد حامیان اولویت دادن به مهاجرت کاری/اقتصادی در بین شرکت کنندگان در نظرسنجی ها با 27 درصد یکسان باقی مانده است. در حالی که حمایت از اولویت دادن به مهاجرت پناهجویان از 29 درصد در سال 2016 به 19 درصد در سال 2020 رسیده است.
استان آلبرتا در مقایسه سایر استان ها و مناطق کانادا بیشترین حمایت را از پیوستن اعضای خانواده ها داشته است و 44 درصد آلبرتایی ها گفته اند که این مساله باید در اولویت باشد. پس از آلبرتا، انتاریو قرار دارد که 36 درصد انتاریویی ها موافق اولویت داشتن اتحاد خانواده ها با هم هستند. منیتوبا و ساسکاچوان کم ترین حمایت را از این اولویت داشتند. این نتایج از یک نظرسنجی به دست آمده است؛ نظرسنجی از بین 1,531 کانادایی بالای 18 سال و بین 31 جولای تا 2 آگوست انجام شده است. با استفاده از داده های سرشماری 2016، این داده ها بر اساس جنسیت، سن، زبان مادری، منطقه، سطح تحصیلات و حضور فرزندان در خانوار جمع آوری شده اند تا از هر طیف نماینده ای وجود داشته باشد.
منتقدان بر این باورند که دولت کانادا آتطور که باید و شاید از اتحاد خانواده ها در همه گیری کرونا حمایت نمی کند چرا که بسیاری از اعضای خانواده ها به خاطر تاخیر در رسیدگی ها از خانواده شان جدا مانده اند. یکی از نمایندگان پارلمان کانادا فراخوانی با بیش از 6000 امضا داده است و طبق ان درخواست کرده است که به همسران کانادایی ها و فرزندانشان ویزای اقامت موقت خاص یا Special Temporary Resident Visa داده شود تا به آنها بپیوندند.با اینکه حامیان این فراخوان زیاد بوده اند اما تا وقتی که مجلس عوام آن را در 23 سپتامبر تایید نکند به پارلمان نخواهد رفت.
دید کانادایی ها به مهاجرت همچنان مثبت است و این نگرش در بین تمامی گروه های سنی وجود دارد اما بیش از همه جوانان کانادایی موافق استقبال از مهاجران هستند. اکثر کانادایی ها می گویند مهاجرت به ترمیم اقتصاد کانادا در بلندمدت کمک می کند. حدود 61 درصد موفق این هستند که مهاجرت به اقتصاد کانادا کمک می کند و 22 درصد هم بر این باورند که مهاجرت به ترمیم اقتصاد کانادا ضرر خواهد زد و 18 درصد هم گفته اند که نظری ندارند. پاسخ دهندگان منطقه آتلانتیک کانادا بیشترن تعداد موافق را داشته اند. دولت کانادا همچنین در پی استقبال از مهاجران در کانادای پساکروناست. اخیرا وزرای مهاجرت طی دیداری با هم به بررسی آینده مهاجرت پس از تمام شدن بحران کرونا پرداخته اند و در مورد اهمیت دانشجویان بین المللی و جذب مهاجر به مناطق روستایی کانادایی پرداخته اند.  
در همین رابطه مطالعه مطالب زیر توصیه می شود:
برگ برنده مهاجران در بازار کار کانادا
کرونا با بازار کار کانادا چه کرد؟
کرونا بر آتش اشتیاق علاقه مندان مهاجرت به کانادا دمیده است

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
دعوت شورای شهرهای جهانی کانادا از تمام احزاب برای حمایت از مهاجرت و مهاجران
کاهش حداقل امتیاز CRS در پذیرش جدید آلبرتا
افزایش هزینه رسیدگی به درخواست مهاجرت به کانادا
سیستم مهاجرتی بریتانیا تغییر کرد؛ سیستمی مبتنی بر ۷۰ امتیاز
انتاریو برای متقاضیان از ۱۰ شغل مختلف دعوتنامه صادر کرد
دعوت از ۲۳۴ متقاضی در دومین پذیرش ساسکاچوان در سال جدید
جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد؛ دعوت از ۳۲۰۰ متقاضی
چه کسانی از اصلاحات مهاجرتی جدید کبک تاثیر نمی پذیرند؟
رکورد سال ۲۰۱۹: دعوت از بیش از ۷۰۰۰۰ متقاضی اکسپرس انتری
مهاجرت به ساسکاچوان : در دومین پذیرش بزرگ خود باز هم دعوتنامه صادر کرد

۱۴ شهریور ۱۳۹۹