02

مه
2020

اهمیت تجربه کانادایی در انتخاب مهاجران

Posted By : کاناداهوم/ 114

اهمیت تجربه کانادایی در انتخاب مهاجران

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

مقالات, مقالات مهاجرت در

با اینکه هفته ها از اعمال محدودیت برای ورود اتباع خارجی به داخل کانادا می گذرد، وزارت مهاجرت کانادا چندین پذیرش اکسپرس انتری برگزار کرده است. تا پیش از کرونا، اداره مهاجرت کانادا هر دو هفته یک بار و معمولا روزهای چهارشنبه پذیرش اکسپرس انتری برگزار می کرد. اما همانطور که همراهان گرامی کاناداهوم مطلع هستند، از زمان اجرایی شدن محدودیت های کرونایی تا کنون شش پذیرش اکسپرس انتری برگزار شده است؛ تا آنجا که در یک روز دو پذیرش و در یک هفته چهار پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد.
از دیگر تغییراتی که کرونا در روند مهاجرت و اکسپرس انتری ایجاد کرده است می توان به تاکید پذیرش ها بر منتخبین استانی و متقاضیانی اشاره کرد که در دسته تجربه کانادایی واجد شرایط بوده اند. آنگونه که اداره مهاجرت کانادا گفته است پذیرش های مختص برنامه به نفع متقاضیانی است که در کانادا حضور دارند. گفتنی است هر یک از پذیرش های مختص دسته تجربه کانادایی در حجم بالا برگزار شده است و مجموعا طی سه پذیرش، 10308 دعوتنامه برای اقامت دائم صادر شده است. اینکه اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا متقاضیان بیشتری را که دارای تجربه کانادایی هستند برای اقامت دائم انتخاب می کند را اقدامی منطقی می توان تلقی کرد چرا که متقاضیانی که در خود کانادا هستند کمتر از متقاضیان خارجی تحت تاثیر اختلالاتی که کرونا در روند اکسپرس انتری ایجاد کرده قرار دارند.
علاوه بر این، صدور دعوتنامه تا حد امکان برای متقاضیان داخل کانادا طی بحران کرونا می تواند به اداره مهاجرت کمک کند تا به اهداف مهاجرتی خود نزدیک تر شود. اما دولت های فدرال و استانی به غیر از کرونا دلایل بلند مدت مهم تری هم برای انتخاب متقاضیان دارای تجربه کانادایی دارند.
افزایش اهمیت تجربه کانادایی
اداره مهاجرت کانادا در سال 2008 دسته تجربه کانادایی یا به اختصار CEC را برای کمک به دانشجویان خارجی و نیروی کار خارجی موقت جهت رسیدن به اقامت دائم راه اندازی کرد. طی سال های اخیر دسته تجربه کانادایی با افزایش تعداد دانشجویان خارجی افزایش یافته است. تا قبل از راه اندازی دسته تجربه کانادایی، استان ها و مناطق کانادا تشویق می شدند متقاضیان دارای تجربه کانادایی را از طریق برنامه ماجرت استانی خود برای اقامت دائم انتخاب کنند. از زمان راه اندازی تجربه کانادایی نیز استان ها و مناطق کانادا تعداد مسیرهای مهاجرتی مخصوص دانشجویان و نیسروی کار خارجی را افزایش داده اند.
علاوه بر این برنامه های مهاجرتی جدید اداره مهاجرت کانادا نظیر پایلوت مهاجرت آتلانتیک و پایلوت مهاجرت به مناطق شمالی و روستایی مسیرهای مهاجرتی مخصوص متقاضیان دارای تجربه کانادایی دارند. همچنین شایان ذکر است که سیستم جامع رتبه بندی اکسپرس انتری یا CRS متقاضیان دارای تجربه کانادایی را قادر به افزایش امتیاز CRS می کند.
مزایای کوتاه مدت و بلند مدت تجربه کانادایی
دلیل افزایش اهمیت تجربه کانادایی در برنامه های مهاجرتی استانی و فدرال این است که تحقیقاتی که دولت کانادا انجام داده است نشان می دهد که تجربه و سابقه کار و تحصیل در کانادا نشانگر قابل اعتمادی از جذب سریع متقاضی در بازار کار کانادا و عملکرد خوب وی در بلند مدت است. تحقیقات دولت کانادا نشان می دهد که متقاضیان با شرایط زیر به احتمال زیاد نتایج اقتصادی خوبی خواهند داشت:

جوانی
تحصیلات بالا
تسلط بالا بر زبان انگلیسی/یا فرانسه
تجربه کانادایی (سابقه کار یا تحصیل در کانادا)
پیشنهاد شغل یا جاب آفر از کارفرمای کانادایی/ یا انتخاب شدن از طرف استان

تجربه کانادایی به چند دلیل حایز اهمیت است؛ به متقاضیان مهاجرت کمک می کند سطح زبان خود را افزایش دهند و حتما می دانید که سطح زبان عاملی اصلی در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS است. علاوه بر این، متقاضیانی که سابقه و تجربه کار و تحصیل در کانادا دارند قادر خواهند بود به کارفرمایان کانادایی نشان دهند که دارای مهارت ها و دانشی هستند که آنها به دنبال آن می گردند. زندگی و حضور در کانادا به ساختن شبکه ارتباطات کاری و اجتماعی هم که عاملی مهم برای کاریابی مهاجران متناسب با مهارتشان است کمک می کند.
اما باید توجه کرد که تجربه کانادایی نسبت به تجربه کار و تحصیل در خارج از کانادا برتری ندارد. در عین حال استخدام نیروی کار فرایندی بی عیب و نقصی نیست و معمولا کارفرمایان برای استخدام یک فرد خود را به درد سر نمیندازند؛ واقعیت این است که کارفرمایان – چه در داخل خود کانادا و چه در هر جای دنیا –  با استخدام نیروی کاری با تجربه و سابقه بومی و داخلی راحت تر هستند. اما تکلیف مخاطبین گرامی کاناداهوم که اکثرا فاقد تجربه کانادایی هستند چه می شود؟!
در پاسخ باید گفت که اکثریت متقاضیان اکسپرس انتری که دعوتنامه دریافت می کنند فاقد تجربه کانادایی هستند. به این دلیل که تحقیقات دولت فدرال کانادا نشان می دهد که حتی متقاضیانی که فاقد تجربه کانادایی هستند هم سریعا جذب بازار کار کانادا می شوند چرا که دارای شرایطی هستند که ذکر آنها قبل رفت: سطح بالای زبان، سطح بالای تحصیلات یا داشتن پیشنهاد کار/یا انتخاب شدن از طرف استان. نتیجه اینکه کانادا همچنان از درخواست شما برای مهاجرت استقبال می کند؛ خواه شما در کانادا کار و تحصیل کرده باشید خواه تا به حال رنگ کانادا را هم ندیده باشید!

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
مزایای خرید ملک در ترکیه
با رعایت این ۵ نکته فریب جاب آفرهای تقلبی را نخورید
۶ عامل تعیین کننده سطح مهاجرت به کانادا
آیا مهاجران در کانادا از لحاظ اقتصادی موفق هستند؟
برترین شهرهای آلمان برای کار و زندگی
۵ نکته برای کارفرمایان کانادایی مایل به استخدام خارجی ها
سیستم مهاجرتی کانادا به این چهار دلیل برتر از بقیه کشورهاست
۱۰ دانشگاه برتر کانادا در سال ۲۰۲۰
چطور به کانادا مهاجرت کنیم؟
نقش مهاجران در اقتصاد کانادا در دنیای پساکرونا

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.