13

فوریه
2020

انقلاب مهاجرتی کانادای آتلانتیک ادامه دارد

ارسال شده توسط :کاناداهوم/ 82

انقلاب مهاجرتی کانادای آتلانتیک ادامه دارد

۲۳ بهمن ۱۳۹۸

اخبار, اخبار مهاجرت در

خبرها از این حکایت دارند که در سال ۲۰۱۹ منطقه آتلانتیک کانادا از حدود ۱۸۰۰۰ مهاجر جدید استقبال کرده است. منطقه ی آتلانتیک کانادا که شامل استان های نیو فاندلند و لابرادور، جزیره پرنس ادوارد، نوا اسکوشیا و نیو برانزویک می شود طی سال های اخیر تلاش های زیادی را برای جذب مهاجران انجام داده است.
جمعیت این منطقه از کانادا هم با بحران مواجه است؛ نزخ زاد و ولد کم شده است، جمعیت رو به پیری است، ساکنان منطقه به شهرهای دیگر کانادا مهاجرت می کنند و تعداد کمی از شهرهای دیگر به این منطقه به قصد زندگی و مهاجرت ورود می کنند. در نتیجه دولت ها، کارمندان، کالج ها و دانشگاه ها و سازمان های خدمت دهنده به مهاجران در این منطقه از کانادا تلاش هایی را در راستای توسعه راهبردهایی جهت جذب و استقبال از مهاجران، دانشجویان خارجی و نیروی کار موقت بیشتر، صرف کرده اند.
در سال ۲۰۱۰ منطقه ی آتلانتیک کانادا از تنها ۸۰۰۰ مهاجر استقبال کرد. این رقم حدود ۳ درصد کل تازه ورودان به کانادا را در بر می گرفت با اینکه این منطقه حدود ۶٫۵ درصد جمعیت کانادا را در خود جای داده است. به بیان دیگر جذب مهاجر در کانادای آتلانتیک به نسبت سایر استان های کانادا بسیار کمتر بوده است.  
شروع انقلاب مهاجرتی در سال ۲۰۱۶
از سال ۲۰۱۶، در منطقه ی آتلانتیک کانادا یک دگردیسی و انقلاب مهاجرتی ایجاد شد و روند قبل را وارونه کرد. از آن سال تا کنون این منطقه از کانادا توانسته است سالانه حدود ۵ درصد تازه واردان به کانادا را به سمت خود جذب کند. این امر بیشتر ناشی از رو آوردن پناهجویان سوری و افزایش نیروی کار خارجی از طریق برنامه مهاجرت استانی بوده است. در سال ۲۰۱۷ دولت فدرال کانادا برای جذب مهاجران بیشتر در منطقه آتلانتیک کانادا پایلوت مهاجرت آتلانتیک یا AIP را راه اندازی کرد تا مکمل اکسپرس انتری و برنامه مهاجرت استانی باشد.  
در سال ۲۰۱۸ AIP اوج گرفت. پایلوت مهاجرت آتلانتیک همراه با برنامه مهاجرت استانی ۱۴۰۰۰ مهاجر را به منطقه آتلانتیک کانادا کشانده است. این رقم حاکی از افزایش ۲۲ درصدی در مقایسه با ۱۲۰۰۰ مهاجری است که در سال ۲۰۱۷ از آنها در این منطقه استقبال شد.
افزایش ۲۶ درصدی در سال ۲۰۱۹
در سال ۲۰۱۹ بود که تعداد مهاجران در این منطقه از کانادا ۲۶ درصد رشد داشت. هر چهار استان مزبور در این منطقه در جذب مهاجر رکوردشکنی کردند. نیو فاندلند و لابرادور افزایش ۲۱ درصدی را تجربه کرده و از ۱۹۰۰ مهاجر استقبال کرد. جزیره پرنس ادوارد با استقبال از ۲۵۰۰ مهاجر افزایش ۱۵ درصدی داشته است. اما نوا اسکوشیا نیز با استقبال از ۷۶۰۰ مهاجر توانست افزایش ۲۷ درصدی را در آمار به ثبت برساند. نیو برانزویک هم از ۶۰۰۰ مهاجر جدید در سالی که گذشت استقبال نمود.
منطقه آتلانتیک کانادا روی غلتک افتاده و خوب به پیش می رود. این منطقه از کانادا باید ۲۴۰۰۰ مهاجر جدید را جذب کند تا بتواند به سهم مناسب خود از مهاجران دست یابد. اگر فرض کنیم که منطقه آتلانتیک کانادا آنگونه که اخیرا شاهد بوده ایم در هر سال ۲۰ درصد مهاجران تازه ورود به کانادا یا حتی بیشتر از این رقم را جذب کند تا سال ۲۰۲۱ رکودشکنی بزرگی خواهد کرد. 

۳٫۷
/
۵
(
۳

votes
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
افزایش مهاجران از طریق پیلوت مهاجرت آتلانتیک
کبک به زودی از طریق سیستم ابراز تمایل دعوتنامه های جدید صادر خواهد کرد
برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان: زندگی در سرزمین آسمان های سرزنده
کبک دومین پذیرش خود را از طریق Arrima برگزار کرد
۲۹۴ متقاضی اکسپرس انتری از طرف آلبرتا دعوت شدند
مزیت بی سابقه مهاجرت برای استان های کانادا
نتایج انتخابات کانادا؛ ترودو باز هم قدرت دارد، اما در اقلیت!
اکثریت کانادایی ها: جذب مهاجر آنقدرها هم زیاد نیست
قرارداد تجاری جدید بین کانادا،آمریکا و مکزیک
صدور دعوتنامه های جدید در جدیدترین پذیرش منیتوبا

۲۳ بهمن ۱۳۹۸


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.