18

مارس
2020

اقدامات مهاجرتی کانادا در گیرودار پندمی کرونا

Posted By : کاناداهوم/ 114

اقدامات مهاجرتی کانادا در گیرودار پندمی کرونا

۲۷ اسفند ۱۳۹۸

اخبار, اخبار مهاجرت در

با شیوع عالمگیر ویروس کووید 19 موسوم به کرونا، کانادا تدابیر ویژه ای را برای جلوگیری از گسترش این ویروس مرگبار در داخل و نیز کمک به مهاجران و مسافرانی که با اختلال در خدمت رسانی مواجه شده اند اندیشیده است. در زیر خلاصه ای از سیاست گذاری های کانادا که توسط دولت فدرال کانادا اعلام شده را با هم مرور کنیم:
محدودیت های مسافرت های خارجی به داخل کانادا
دیروز دوشنبه 16 مارس کانادا اعلام کرد که مرزهای خود را به روی افرادی که شهروند یا مقیم دائم کانادا نیستند می بندد. البته خانواده های نزدیک و درجه اول کانادایی ها، شهروندان ایالات متحده، خدمه هواپیما و دیپلمات ها مستثنی هستند. دولت فدرال کانادا بیان کرده که در مورد وضعیت افرادی که دارای ویزای کار و تحصیل معتبر هستند و در حال حاضر خارج از کانادا به سر می برند اطلاع رسانی خواهد کرد. در حال حاضر مشخص نیست چه افرادی مجاز به بازگشت به کانادا هستند. در ضمن محدودیت های مرزی در مورد نقل و انتقالات کالاها اعمال نمی شود. 
در همین راستا ایرلاین ها موظف شده اند تمام مسافران داخل هواپیما را برای وجود یا فقدان علائم کرونا چک کنند و هیچ مسافری که دارای علائم کرونا باشد مجاز به پرواز به کانادا نیست. از روز چهارشنبه 18 مارس یعنی فردا تنها چهار فرودگاه کانادا پذیرای پروازهای بین المللی خواهند بود: فرودگاه بین المللی پیرسن تورنتو، فرودگاه بین المللی پی یر الیوت ترودوی مونترال، فرودگاه بین المللی کلگری و فرودگاه بین المللی ونکوور. فعلا پروازهای ایالات متحده، مکزیک، جزایر کاراییب و نیز سنت پی یر و میکلون از این قاعده مستثنی هستند و می توانند وارد کانادا شوند. پروازهای داخلی خود کانادا هم همچنان برقرار خواهند بود.
اقدامات ویژه اداره مهاجرت کانادا
اما روز 15 مارس اداره مهاجرت نیز رهنمودهای تازه ای را برای مسئولین و مهاجرانی که تحت تاثیر کرونا قرار گرفته اند منتشر کرده است: تمام مراسمات و آزمون های شهروندی تا اطلاع ثانوی به تاخیر افتاده اند. این اقدامات در راستای ممانعت از نفوذ و گسترش ویروس مرگبار کرونا به داخل کانادا و نیز به کمک به افرادی که درخواست اقامت موقت، اقامت دائم و شهروندی کانادا را دارند اتخاذ شده اند. همچنین، لندینگ های حضوری افراد مقیم دائم و مدعیان پناهندگی تا 13 آوریل به تاخیر افتاده است.   
تسریع رسیدگی به درخواست های افرادی که شرایط خاص دارند به صلاحدید مدیر برنامه مهاجرت دفتر اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا و مدیر دفتر رسیدگی به درخواست ها در کانادا ادامه خواهد داشت. همچنین، اداره مهاجرت ممکن است کما فی السابق درخواست مدارک الزامی نظیر اطلاعات بیومتریک، پاسپورت، معاینات پزشکی و هر مدرکی که باید توسط مقامات رسمی در چین، ایران و کره جنوبی صادر شود را  جهت رسیدگی به درخواست ها را داشته باشد. وقتی این مدارک نیاز باشد، ماموران مهاجرت برای متقاضی نامه ای فرستاده و مهلت 90 روزه ای را برای پاسخ در اختیار او قرار می دهند. اگر قبلا درخواست مدارک اضافی برای وی داده شده باشد اما متقاضی نتوانسته در موعد مقرر مدارک را تقدیم کند مهلت 90 روزه ی دیگری در اختیار خواهد داشت. با اینکه در نامه ای که حاوی رهنمودهای اطلاعات بیومتریک است ذکر شده که متقاضی 30 روز فرصت دارد، وی همان مهلت 90 روزه را خواهد داشت.   
تمدید زمان برای درخواست های اقامت دائم کانادا
اداره مهاجرت کانادا گفته است که در برابر افرادی که نمی توانند قبل از تاریخ مقرر درخواست های اقامت دائم خود را صادر کنند انعطاف پذیری بیشتری به خرج می دهد و در برخی موارد این مهلت را تا 90 روز تمدید می کند. اگر متقاضیان نمی توانند قبل از به اتمام رسیدن مهلت 90 روزه فرم را تکمیل کنند باید توضیحی برای عدم امکان داشتن تمام مدارک الزامی بیان کنند. همچنین باید در ازای تمدید مهلت به 90 روز هزینه ای را بپردازند.علاوه بر این، افرادی که تاییدیه اقامت دائم یا ویزای اقامت دائم دارند، در صورتی که اداره مهاجرت شهروندی و پناهندگی را از طریق این فرم مطلع کنند، ممکن است مشمول تمدید مهلت  شوند.
از سوی دیگر اتباع خارجی که اقامت موقت دارند و وضعیت اقامت موقت آنها به زودی به پایان می رسد می توانند درخواست تمدید وضعیت اقامت موقت خود را بدهند؛ آنها باید واججد تمام شرایط باشد، و در ازای پرداخت هزینه به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کنند.
برای اطلاع از خبرهای جدید مرتبط با ویروس کرونا و سفر/مهاجرت به کانادا، حتما پیوسته از وبسایت کاناداهوم بازدید نمایید. در همین راستا مطالب زیر هم توصیه می شود:
ویزای کانادا در وحشت کرونا!
کرونا و سفرهای خارجی؛ توصیه هایی از سازمان بهداشت جهانی
جاستین ترودو خود را قرنطینه کرد

5
/
5
(
1

vote
)

[rt_cols]
[rt_col width=”8/12″]
به خدمات [rt_anim id=”” class=”” style=”” timeout=”3000″]اخذ ویزای تحصیلی|بورسیه|اخذ اقامت دائم[/rt_anim] نیاز دارید؟
[/rt_col]
[rt_col width=”4/12″]
[button button_text=”فرم ارزیابی تکمیل کنید!” button_style=”style-1″ button_arrow=”” button_rounded=”true” font=”” button_size=”medium” font_size=”” button_icon=”” button_align=”center” padding_v=”” padding_h=”” button_link=”https://www.visamondial.com/فرم/” link_open=”” href_title=”” id=”” class=”” bg_color=”” text_color=”” border_size=”” border_color=”” border_radius=”” h_bg_color=”” h_text_color=”” h_border_size=”” h_border_color=”” h_border_radius=”” margin_top=”” margin_bottom=”” margin_left=”” margin_right=””]
[/rt_col]
[/rt_cols]

مطالب مرتبط:
کاهش حد نصاب امتیاز دراو 25 جولای
سرمایه گذاری جدید کبک برای استخدام کارگران خارجی
منیتوبا در صدر استان های مهاجرپذیر؛ پذیرش بیش از ۶۰۰۰ مهاجر از ابتدای ۲۰۱۹
پذیرش انتاریو؛ دعوت از متقاضیان اکسپرس انتری با سابقه کار در مدیریت و امور مالی
دعوت از ۱۷۳ متقاضی اسکیلد ورکر در جدیدترین پذیرش استان منیتوبا
بازگشایی مسیر موقت برای مهاجرت پرستاران
گزارش جدید استان انتاریو: انتخاب ۶۸۵۰ متقاضی در سال ۲۰۱۸ برای اقامت دائم
افزایش مبلغ ثابت کننده تمکن مالی برای کاندیدهای اکسپرس انتری
افزایش 25 درصدی مهاجرت به نیوفانلند و لابرادور نسبت به سال 2017
صدور ۱۴۸ دعوتنامه برای متقاضیان اکسپرس انتری آلبرتا

۲۷ اسفند ۱۳۹۸


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.