13

ژوئن
2020

اقامت دائم کانادا؛ جدیدترین رهنمودها برای متقاضیان

Posted By : کاناداهوم/ 119

اقامت دائم کانادا؛ جدیدترین رهنمودها برای متقاضیان

۲۴ خرداد ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

مهاجرت به کانادا طی همه گیری کرونا برای افرادی که به تازگی اقامت دائم خود را گرفته اند می تواند چالش برانگیز باشد و بسیاری ممکن است ندانند که دولت کانادا چگونه بر این مشکل فائق خواهد آمد. اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا به تازگی رهنمودهای جدیدی را برای متقاضیان اقامت دائم که طی ماه های پیش رو ورود به کانادا و اسکان در این کشور را در برنامه خود دارند و ممکن است همه گیری کرونا برنامه هایشان را به هم ریخته باشد منتشر کرده است. این جدیدترین دستور العمل برای متقاضیان اقامت دائم در کانادا و خارج از کاناداست که در تاریخ 29 می 2020 منتشر شده است.
جذب مقیم دائم کانادا ادامه خواهد داشت
در حال حاضر جذب درخواست های جدید برای اقامت دائم کانادا ادامه دارد. پرونده هایی که به خاطر نقص مدارک ناقص هستند تا 90 روز نگه داری شده و بعدا بازبینی می شوند. درخواست های کامل برای اقامت دائم همچنان مطابق با راهکارهای عادی رسیدگی خواهند شد. هرچند اگر درخواست جدید فاقد مدارک لازم باشد باید توضیحی ارائه شود و گفته شود که مدارک به خاطر اختلالات ناشی از همه گیری کرونا ناقص هستند. ارائه این توضیح مهم است و ممکن است باعث ارتقای رتبه درخواست و بازبینی آن ظرف مدت 90 روزه شود.
اگر این توضیح ارائه نشود و علت نقصان مدارک به خاطر دلایلی غیر از کرونا توجیه شود پرونده ممکن است رد شود. رسیدگی به درخواست اقامت دائم متقاضیان اصلی اقامت دائم که خودشان در کانادا هستند و وابستگان آنها در خارح از کانادا هستند ادامه خواهد یافت اما تاخیرهایی هم ممکن است در رسیدگی وجود داشته باشد. اما متقاضی اصلی چنانچه وابستگان ساکن خارجش قادر به سفر نباشند اقامت دائم نمی گیرد. وقتی محدودیت های برداشته شد، مراحل بعدی به متقاضی اعلام خواهد شد.
متقاضیان اقامت دائم که تاییدیه اقامت دائم (CoPR) یا ویزای اقامت دائم (PRV) دارند چنانچه قبل از منقضی شدن مدرک خود نمی توانند سفر کنند باید از طریق این فرم به وزارت مهاجرت کاندا خبر دهند. به پرونده ها مطابق با شرایط مختص متقاضی رسیدگی خواهد شد.
افرادی که CoPR و PRV معتبر دارند و نمی توانند یا مایل نیستند سفر کنند باید به اداره مهاجرت کانادا خبر دهند تا یادداشتی که بیانگر وضعیتشان است به پرونده شان الصاق شود. همچنین باید یادداشتی مرتبط با تاریخ انقضای مدرک به پرونده الصاق شود. اگر متقاضی بتواند قبل ازتاریخ انقضای CoPR و PRV به کانادا سفر کند بهتر است هنگام ورود به کانادا از مدارک کنونی شان استفاده کنند.
پرونده ی افرادی که CoPR و PRV آنها منقضی شده است و عدم توانایی یا عدم تمایل خود برای سفر قبل از تاریخ انقضای مدرک را به اداره مهاجرت کانادا اطلاع داده اند ظرف 90 روز بازگشایی و بازبینی می شود.  
بازگشایی درخواست ها
وقتی متقاضی به اداره مهاجرت کانادا از طریق فرم اینترنتی توانایی خود برای سفر را اطلاع داد، درخواست برای تاییدیه مجدد بازگشایی می شود مشروط بر اینکه متقاضی و اعضای خانواده او خواه او را همراهی کنند یا خیر، گواهی سوء پیشینه و معاینات پزشکی و بررسی های امنیتی را انجام داده باشند و دارای پاسپورت معتبر باشند.
اگر مهلت انتظار 60 روزه سپری شده باشد و متقاضی هنوز به اداره مهاجرت کانادا اطلاع نداده باشد که قادر به سفر است می بایست پس از سپری شدن 60 روز دیگر جهت بررسی یادداشتی به درخواست الصاق شود.
از زمان تب و تاب همه گیری کرونا اداره مهاجرت کانادا موکدا گفته است که درخواست هایی را که در حال حاضر به آنها رسیدگی می شود را به خاطر نقص در مدارک رد نخواهد کرد. اداره مهاجرت کانادا برای جذب هر چه بیشتر اتباع خارجی اقدامات ویژه ای را طی بحران عالمگیر کرونا تدارک دیده و نرمی بیشتری از خود نشان داده است.       

5
/
5
(
1

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
اکسپرس انتری و PNP: مسیرهای اصلی مهاجرت به کانادا طی سه سال آینده
افتتاح دسته ی محبوب اکسپرس انتری نوا اسکوشیا در 17 نوامبر
جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری منیتوبا برگزار شد
جدیدترین پذیرش انتاریو برای فرانسوی زبان ها برگزار شد
دفاع اداره مهاجرت کانادا از فرایند ابراز تمایل برنامه اسپانسرشیپ والدین
رونمایی انتاریو از مسیرهای مهاجرتی جدید برای کارگران بخش فناوری
پرینس ادوارد آیلند جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری را برگزار کرد
دعوت از ۳ هزار و ۶۰۰ متقاضی، در بزرگترین پذیرش اکسپرس انتری سال ۲۰۱۹!
تورنتو؛ بزرگترین قطب تکنولوژی در امریکای شمالی برای مهاجران؟
پذیرش ۱۸ سپتامبر؛ دعوت از ۳۶۰۰ متقاضی

۲۴ خرداد ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.