13

مارس
2019

افزایش نرخ اشتغال انتاریو به مدد مشاغل تمام وقت

ارسال شده توسط :کاناداهوم/ 252

استان انتاریو ماه فوریه را در حالی سپری کرد و وارد ماه مارس شد که بازار کار این استان آن هم از لحاظ اشتغال تمام وقت رشد قابل توجهی یافته و حدود ۵۶۰۰۰ نفر به شاغلان تمام وقت این استان افزوده شده است. آنگونه که نظرسنجی ماهانه Statistics Canada از بازار کار در ماه فوریه اعلام کرده است، نرخ خالص اشتغال این استان در ماه قبل ۳۷۰۰۰ نفر بوده است. افزایش ۵۹۰۰۰ نفری در بخش اشتغال تمام وقت جبران ۲۲۰۰۰ هزار شغل نیمه وقت از دست رفته را می کند.

نرخ بیکاری انتاریو با ۵٫۷ درصد ثابت ماند و نرخ اشتغال این استان که پرجمعیت ترین استان کانادا است نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۹۲۰۰۰ نفر افزایش یافت که حاکی از افزایش ۲٫۷ درصدی نسبت به ماه فوریه سال ۲۰۱۸ است. استان های انتاریو و کبک هر دو مسئول افزایش ۱۸۰۰۰ نفری در مشاغل حرفه ای، علمی و فنی در ماه فوریه بودند.

گفتنی است در مقایسه با سال ۲۰۱۸ نرخ اشتغال ملی کانادا در این بخش ها ۶٫۸ درصد افزایش داشته است.  این بخش ها شامل مشاغلی نظیر مهندسی، معماری، پژوهش ها و توسعه ی علمی، خدمات حقوقی و حسابداری می شود. همچنین، Statistics Canada گزارش کرده که اشتغال در دولت در ماه فوریه افزایش داشته و برای دومین ماه متوالی در این بخش ۱۴ هزار نفر مشغول به کار شدند. اکثر این مشاغل در استان های انتاریو و آلبرتا ایجاد شدند.

از میان سایر بخش ها که افزایش نرخ اشتغال داشتند می توان به منابع طبیعی و کشاورزی اشاره کرد. در مجموع کانادا در ماه فوریه ۶۷۴۰۰ شغل تمام وقت ایجاد نمود و با از دست دادن ۱۱۶۰۰ شغل نیمه وقت خالص ۵۵۹۰۰ شغل تمام وقت خالص را کسب کرد. این در حالی است که پیش بینی می شد نرخ اشتغال کانادا پایین بماند. این آمار، نشان دهنده پیشی گرفتن کانادا از ایالات متحده است چرا که این کشور در ماه فوریه تنها ۲۰ هزار شغل جدید ایجاد کرده است.  

 

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.