03

آگوست
2019

افزایش صد و هشتاد درصدی منجمد کردن داوطلبانه تخمک در کلینیک های باروری کانادا

Posted By : کاناداهوم/ 184ونکوور- اینطور که به نظر می رسد، هر سال تعداد زنان کانادایی که بچه دار شدن را به تاخیر می اندازند، بیشتر می شود. به گزارش اداره آمار کانادا، در سال ۲۰۱۶، تعداد کودکانی که از مادران بالای ۳۵ سال به دنیا آمدند، بیشتر از مادران بیست و چند ساله بود.
به تعویق انداختن بارداری به سنین بالاتر ریسک ناباروری را افزایش می دهد. به همین دلیل است که تعداد قابل توجهی از زنان کانادایی به منجمد کردن تخمک هایشان برای آینده روی آورده اند.
کلینیک باروری Pacific Centre for Reproductive Medicine که در ونکوور و ادمونتون شعبه دارد، افزایش ۱۸۰ درصدی تعداد زنانی که به طور داوطلبانه تخمک هایشان را منجمد می کنند را طی سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، گزارش کردند. کلینیک مورد اشاره همچنین افزایش ۱۵۰ درصدی طی نیمه دوم ۲۰۱۸ در مقایسه با نیمه نخست سال را گزارش کرد. این کلینیک سالانه بین ۵۰ تا ۱۰۰ مورد منجمد کردن تخمک را انجام می دهد. دکتر کیتلین دان، از PCRM می گوید: <اینها زنانی هستند که به دلیل ادامه تحصیل، موقعیت شغلی و یا تمایل شخصی، بارداری را به تعویق انداخته و در ۳۰ و چند سالگی خود را بدون شریک زندگی مناسب و امکان بچه دار شدن می یابند.>
کلینیک مورد اشاره از سال ۲۰۰۹ به این سو، تخمک های زنان را به دلایل پزشکی منجمد می کند تا شانس بچه دار شدن زنانی که تحت شیمی درمانی می باشند، از بین نرود. دکتر دان می گوید: <ما مدت زیادی است که این کار را انجام می دهیم، اما دلایل آن تفاوت کرده است.>
منجمد کردن تخمک در کلینیک ۷ هزار دلار به اضافه هزینه دارو می باشد. هزینه دارو ۳ هزار تا ۵ هزار دلار می باشد. مراحل کامل، شامل تزریق هورمون، ۳ هفته به طول می انجامد. بهترین سن برای منجمد کردن تخمک ۳۴ سالگی می باشد.