03

آوریل
2019

افزایش سرمایه گذاری در ساخت محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی

Posted By : کاناداهوم/ 429

[ad_1]

تورنتو- با گسترش دامنه فعالیت شرکت های فن آوری مانند گوگل، آمازون و اوبر، بخش تحقیقات مربوط به ساخت محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی به یک صنعت رو به رشد تبدیل شده است. نتایج تحقیقات نشان می دهد که سرمایه گذاری بر روی AI (هوش مصنوعی) و ML (یادگیری ماشین) از 12 میلیارد دلار در سال 2017 به 57.6 میلیارد دلار تا سال 2021 افزایش خواهد یافت. پیش بینی ها حاکی از افزایش 34 درصدی تعداد اختراعات ثبت شده در فاصله سال های 2013 تا 2017 می باشد.
با افزوده شدن تعداد این محصولات، تقاضا برای استخدام مهندسین و محققین نیز بیشتر خواهد شد. این یعنی پیشنهاد حقوق و دستمزدهای آنچنانی از سوی برخی از شرکت های پیشرو در زمینه فن آوری. در حال حاضر میانگین حقوق و دستمزد مهندسین AI و ML در آمریکا 138 هزار دلار در سال می باشد. این نگرانی وجود دارد که پرداخت دستمزدهای کلان سبب تخلیه شدن دانشگاه ها از استادان باتجربه و نخبه شود که بالطبع تحقیقات خود را در انستیتوها و مراکز مرتبط با شغل شان ادامه خواهند داد.
واضح است که تقاضا برای متخصصین در حال افزایش است. به دلیل ارتباط نزدیک بین موسسات علمی و شرکت های بزرگ فن آوری، به طور فزاینده نمونه هایی از منابع آموزشی ارائه شده توسط شرکت ها را مشاهده می کنیم. برای مثال گوگل پلت فرم آموزش در حوزه های AI و ML را توسعه داده است و اجازه دسترسی جهانی به پروژه های علمی و دست اندرکاران را می دهد.
یادگیری ماشین یا Machine Learning به عنوان یکی از شاخه های وسیع و کاربردی هوش مصنوعی به تنظیم و اکتشافات شیوه ها و الگوریتم هایی می پردازد که بر اساس آن رایانه ها و سامانه ها توانایی یادگیری را پیدا می کنند. هر بار که شما یک جستجوی اینترنتی در گوگل انجام می دهید، یادگیری ماشینی انجام می شود، چراکه نرم افزار یادگیری آنها چگونه رتبه بندی صفحات وب را درک کرده است. هنگامی که فیسبوک یا برنامه عکس اپل دوستان و تصاویر شما را می شناسد، این نیز یادگیری ماشین است. گستره آن می تواند از تشخیص خودکار چهره تا فراگیری شیوه گام برداری روبات های دوپا با دریافت سیگنال پاداش و تنبیه باشد.

[ad_2]