18

مارس
2019

افتتاح پایلوت منطقه ای بریتیش کلمبیا برای مهاجران کارآفرین

ارسال شده توسط :کاناداهوم/ 263

همانطور که قبلا از طریق شبکه های اجتماعی کاناداهوم خدمت شما همراهان گرامی اعلام شد، کارآفرینان علاقه مند به مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا از طریق سرمایه گذاری، اکنون می توانند اولین مراحل را از طریق پایلوت منطقه ای یا Regional Pilot طی کنند.

این پایلوت در تاریخ ۱۴ مارس افتتاح شده و هدف از آن جذب مهاجر و کارآفرین و سرمایه و نیز اشتغال زایی در مناطق دورافتاده و کوچک تر استان بریتیش کلمبیا است. کارآفرینان مجرب و با سابقه که از طرف  Entrepreneur Immigration – Regional Pilot تایید می شوند برای تاسیس کسب و کار ویزای کار موقت دریافت می کنند و بعدا چنانچه واجد شرایط اعلام شده در قراردادشان باشند می توانند جهت اخذ اقامت دائم کانادا برای انتخاب استانی شدن اقدام کنند.

شرایط

این برنامه مهاجرتی مختص مناطقی از بریتیش کلمبیا است که کمتر از ۷۵۰۰۰ هزار نفر جمعیت دارند و از مراکز اصلی شهر ۳۰ کیلومتر فاصله دارند. استان بریتیش کلمبیا برای بر طرف کردن نیازهای بازار کار و جمعیتی خود این برنامه را تدارک دیده است. گفتنی است بیش از ۳۰ اجتماع به این برنامه پیوسته اند و اکنون در موقعیتی قرار دارند که می توانند متقاضیان تایید شده را به برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا ارجاع دهند.

وزیر کار، تجارت و تکنولوژی بریتیش کلمبیا گفته است که سن نیروی کار این استان در حال افزایش و رو به پیری است و از آنجا که اکثر مردم شهرنشینی را ترجیح می دهند مناطق دورافتاده و کوچک تر بریتیش کلمبیا مورد غفلت قرار گرفته است. این پایلوت می تواند با جذب کسب و کارها و کارآفرینان به اشتغال زایی و توزیع سرمایه گذاری ها در سراسر استان کمک کند.

همه ی کارآفرینان علاقه مند ابتدا باید شرایط لازم را داشته باشند و به منطقه و اجتماعی که می خواهند در آنجا کسب و کار خود را راه اندازی کنند سر زده و از آنجا بازدید کنند. طی این بازدید، برنامه و اهداف کسب و کار خود را به نماینده اجتماع مورد نظر در این پایلوت ارائه می کنند. پس از بازدید هم، کارآفرین می تواند از نماینده درخواست ارجاع کند تا بتواند در این پایلوت ثبت نام نماید.

کارآفرینان باید جزییات سوابق کاری، تحصیلی، دانش زبانی، سرمایه ی خود را همراه با اطلاعاتی در مورد کسب و کار خود ارائه کنند. آنگونه که برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا اعلام کرده است میزان سرمایه مورد نیاز را کاهش داده است و این حاکی از این است که نسبت به مناطقی نظیر ونکوور، هزینه های راه اندازی کسب و کار در مناطق مورد نظر بریتیش کلمبیا پایین تر است.

از دیکر شرایط کارآفرینان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

همه متقاضیان بر اساس شرایط فوق امتیازدهی می شوند و طی دوره های ماهانه از متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند دعوت می شوند تا درخواست کامل خود را به برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا ارائه کند. برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا اعلام کرده است که همه درخواست ها ظرف مدت چهار ماه ارزیابی می شوند و ممکن است برای بررسی جزییات درخواستشان از آنها برای انجام مصاحبه حضوری در ونکوور دعوت شود.

متقاضیانی که تایید می شوند باید توافقنامه یا قراردادی را امضا کنند مبنی بر اینکه قبل از اینکه بتوانند برای اقامت دائم اقدام کنند باید واجد شرایطی باشند که بریتیش کلمبیا قید کرده است. متقاضیانی که تایید شده اند می توانند برای دریافت ویزای کار موقت دو ساله درخواست خود را به دولت کانادا ارائه کنند.

 


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.