19

فوریه
2020

استقبال کانادا از بیش از ۴۰۰ هزار دانشجوی خارجی در سال ۲۰۱۹

ارسال شده توسط :کاناداهوم/ 84

استقبال کانادا از بیش از ۴۰۰ هزار دانشجوی خارجی در سال ۲۰۱۹

۲۹ بهمن ۱۳۹۸

اخبار, اخبار تحصیلی, اخبار مهاجرت در

کانادا در سال ۲۰۱۹ رکوردشکنی کرده و ۴۰۴ هزار ویزای تحصیلی صادر کرده است! گفتنی است ویزای تحصیلی کانادا یا Study Permit مدرکی است که توسط اداره مهاجرت شهروندی و پناهندگی کانادا صادر می شود و به اتباع خارجی اجازه می دهد در نهادهای آموزشی کانادا به تحصیل بپردازند.
طبیعتا تعداد ویزاهای تحصیلی صادره نشان دهنده تعداد دانشجویان خارجی داخل کانادا است. البته اداره مهاجرت شهروندی و پناهندگی کانادا هنوز اطلاعاتی را در مورد جمعیت دانشجویان خارجی داخل کانادا در سال ۲۰۱۹ منتشر نکرده است. اما داده هایی که به تازگی در مورد ویزاهای تحصیلی صادره منتشر شده است حاکی از این است که حدود ۶۰۰ هزاردانشجوی خارجی در حال حاضر در کانادا تحصیل می کند.
لازم به ذکر است اغلب این دانشجویان یعنی حدود ۳۵ درصد جمعیت مزبور از هند به کانادا آمده اند، چینی ها با ۲۱ درصد و جمعیت ۸۵ هزار نفری در رتبه بعدی قرار دارند. کره جنوبی، فرانسه، ویتنام ، برزیل ، ایران، نیجریه، ایالات متحده و ژاپن در رتبه های بعدی قرار دارند.
چرا دانشجویان سراسر جهان به کالنادا می روند؟
کانادا در حال حاضر پس از ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا چهارمین کشور جهان به لحاظ تعداد جمعیت دانشجویان خارجی است. دانشجویان سراسر جهان و علاقه مندان به تحصیل علم و دانش کانادا را به خاطر کیفیت آموزش انتخاب می کنند. همچنین گرم و پذیرا بودن جامعه کانادا نیز یکی از دلایل انتخاب این کشور توسط دانشجویان خارجی است. از سوی دیگر ضعف نسبی دلار کانادا هم مزید بر علت شده است و با اینکه دانشجویان خارجی شهریه بالاتری نسبت به دانشجویان کانادایی می پردازند اما کانادا نسبت به کشورهای اروپایی و به ویژه آمریکا مقصد تحصیلی ارزان تری محسوب می شود.
شاید بتوان ادعا کرد که بهترین ویژگی تحصیل در کانادا امکان اقامت دائم بعد از تحصیل است. دانشجویان خارجی می توانند در کانادا کار کنند و پس از اتمام تحصیل می توانند درخواست ویزای کاری ارائه کنند و تا سه سال در کانادا کار کنند و تجربه کاری کسب نمایند.
سپس روبروی خود بیش از ۸۰ مسیر مهاجرتی خواهند دید که توسط دولت فدرال و استان ها و مناطق مختلف کانادا فراهم شده است. بسیاری از این مسیرهای مهاجرتی دانشجویان خارجی که در کانادا تحصیل کرده اند را ارجح می دانند چرا که داده های دولت فدرال حاکی از این است که این افراد راحت تر جذب بازار کار و جامعه کانادا خواهند شد.      
دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا

۵
/
۵
(
۱

vote
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
تمدید مهلت تقاضا برای ویزای کار پس از فارغ التحصیلی
مزیت کانادا در زمینه مهاجرت کاری-تحصیلی
پیتزاهای این مهاجران منیتوبا و گرسنگی بی خانمانان
خبر خوب برای متقاضیان اسپانسرشیپ اعضای خانواده ها
دعوت نوا اسکوشیا از نجاران حاضر در صف اکسپرس انتری
طی یک مطالعه مشخص شد: انتاریو باید مهاجران را تشویق به سکونت در خارج از تورنتوی بزرگ کند
فرمولی برای جذب مهاجران به مناطق کوچک کانادا
کاهش حداقل امتیاز به ۳۵۷ در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری
برگزاری جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری آلبرتا
پذیرش جدید منیتوبا؛ دعوت از ۲۲۴ متقاضی

۲۹ بهمن ۱۳۹۸


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.