13

آوریل
2020

آموزش آنلاین برای دانشجویان خارجی کانادا

Posted By : کاناداهوم/ 118

آموزش آنلاین برای دانشجویان خارجی کانادا

۲۴ فروردین ۱۳۹۹

اخبار, اخبار مهاجرت در

جدیدترین خبرها از این حکایت دارند که دانشجویان خارجی که درس خود را در هفته های آتی به صورت آنلاین شروع خواهند کرد، چنانچه نهایتا تقاضای ویزای کار پس از فارغ التحصیلی یا PGWP ارائه کنند جریمه نخواهند شد. گفتنی است PGWP به دانشجویان خارجی اجازه می دهد پس از تمام شدن درسشان تا سه سال در کانادا کار کنند. این ویزا راهی عالی برای کسب تجربه و سابقه کار در کاناداست و در مسیرهای مهاجرت کاری/اقتصادی که به اقامت دائم ختم می شوند هم اهمیت و ارزش بالایی دارد.
تحقیقاتی که دولت کانادا انجام داده است نشان می دهد که آندسته از افراد که قبل از اخذ اقامت دائم کانادا سابقه کار کانادایی دارند سریعتر جذب بازار کار کانادا خواهند شد. بدین ترتیب، بسیاری از مسیرهای مهاجرت کاری به کانادا برای متقاضیانی که در خود کانادا سابقه کار دارند امتیاز اضافی و بالا در نظر می گیرند و یا اصلا برخی از مسیرهای مهاجرت کاری مختص دانشجویان خارجی است.
در شرایط عادی، یکی از شرایط ویزای PGWP این است که دانشجویان خارجی به طور تمام وقت و پیوسته در کانادا و در رشته ای که حد اقل هشت ماه به طول می انجامد مشغول تحصیل باشند. بدین ترتیب آموزش آنلاین ممکن است متقاضی را فاقد شرایط PGWP کند.  
کروناویروس همه ی دنیا را به هم ریخته است؛ اما کانادا برای جلوگیری از انتشار ویروس خطرناک کرونا در کانادا، باز هم راه ارفاق در پیش گرفته است و در گامی دیگر تصمیم گرفته است که سیاست های مهاجرتی خود را انعطاف پذیرتر کند و مانع از مختل شدن برنامه های متقاضیان مهاجرت به کانادا شود. با توجه به اینکه بسیاری از دوره های درسی برای مقابله و مبارزه با کرونا به صورت آنلاین برگزار می شوند، اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا به دانشجویان خارجی که در این کلاس های آنلاین شرکت کرده اند اجازه تقاضا برای PGWP می دهد.
این ارفاق هم شامل دانشجویانی که ویزای کار دارند می شود و هم شامل دانشجویانی که در دوره ای ثبت نام کرده اند که در ماه های می یا ژوئن آغاز می شود ولی نمی توانند به خاطر محدودیت های سفر به کانادا در گیرودار کرونا به کانادا سفر کنند. دانشجویان خارجی در این اوضاع به هم ریخته می توانند کلاس های خود را در حالی که خارج از کانادا هستند شروع کنند و چنانچه نمی توانند به کانادا بیایند می توانند حتی تا نیمی از دوره تحصیلی خود را خارج از کانادا بگذرانند.
آندسته از دانشجویان خارجی که درخواست ویزای تحصیلی شان پس از 18 مارس تایید شده است در حال حاضر از ممنوعیت سفر به کانادا که تا 30 ژوئن به طول می انجامد معاف نیستند. حتما خیلی از دانشجویان خارجی در سراسر جهان که مایلند نهایتا وضعیت خود در کانادا را به اقامت دائم تبدیل کنند از اصلاحات موقتی اداره مهاجرت استقبال خواهند کرد.
طبق یک نظرسنجی که دفتر آموزش بین المللی کانادا انجام داده 60 درصد دانشجویان بین المللی کانادا تمایل خود را برای اخذ اقامت دائم کانادا اعلام کرده اند. اخذ ویزای PGWP یا ویزای کاری پس از فارغ التحصیلی پلی است به سمت کسب سابقه کار در کانادا که اغلب یکی از شرایط مسیرهای مهاجرت کاری به کاناداست. در سال 2018 یک چهارم جمعیت 90 هزار نفری که از طریق سیستم اکسپرس انتری دعوتنامه دریافت کردند را دانشجویان خارجی تشکیل می داده که درسشان در کانادا تمام شده است.

3.3
/
5
(
3

votes
)

به خدمات اخذ ویزای تحصیلیبورسیهاخذ اقامت دائم نیاز دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

مطالب مرتبط:
جزییات سیستم EOI کارگر ماهر کبک منتشر شد
کبک با تصویب قانون، هزاران درخواست مهاجرت را رد کرد
دعوت انتاریو از متقاضیان اکسپرس انتری دارای سابقه کار در ۱۰ شغل مختلف
در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری، باز هم حداقل امتیاز پایین آمد
پنجمین پذیرش منیتوبا در سال ۲۰۱۹ برگزار شد
رونمایی کانادا از پایلوت جدید مهاجرت به مناطق روستایی و شمالی
تکمیل ظرفیت برنامه کاندید مهاجرت انتاریو برای سال 2018
ساسکاچوان برای کاندیدهای مهاجرت با کمترین امتیاز ممکن دعوتنامه صادر کرد
جزییات جدید مجازات رانندگی در حال مستی در کانادا
جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری با دعوت از ۳۶۰۰ متقاضی برگزار شد

۲۴ فروردین ۱۳۹۹


گروه کاناداهوم با سالها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن پرونده های موفق، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل و یا مهاجرت به کانادا بوده و از متقاضیان دعوت می کنیم برای شروع پروسه، به صفحه تماس با ما رفته تا با مشاورین و اعضای شورای مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا مشاوره رایگان داشته باشند تا بهترین راه را برای آنها انتخاب کنند.